Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Święto lekkiejatletyki

Święto lekkiejatletyki


To świeto lekkiejatletyki w Sieradzu - tak mozna podsumowac Ogólnopolskie Zawody LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego), które odbyły się na stadionie MOSiR w Sieradzu

- Ta infrastruktura pozlwala nam na organizacje takich wydarzen i cieszy mnie, że Sieradz może być gospoadrzem coraz bardziej prestoizowanych sportowych spotkań - mówił podczas otwarcia zawodów Prezydent Sieradza paweł Osiewała.

Na stadionie MOSiR-u gościli wczoraj najlepsi młodzi lekkoatleci w Polsce. W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich województw. W sumie w trakcie kilkugodzinnych zmagań wystartowało blisko 600 uczestników reprezentujących 175 klubów! W konkurencjach biegowych i technicznych o medale walczyły dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych U12, U14 i U16.

Na dystansie 100 m w kat. U14 dziewcząt bardzo dobrze spisała się Hanna Piątkowska z LKS MOSiR Sieradz, która zdobyła brązowy medal i wynikiem 13,12 sek. ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Miasto Sieradz, MOSiR Sieradz. Imprezę otworzyli: wiceprezes PZLA i były znakomity wieloboista Sebastian Chmara, prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz dyrektor MOSiR-u Piotr Iszczek.

Wtorkowe zawody były kolejną ogólnopolską imprezą lekkoatletyczną organizowaną na sieradzkim stadionie, po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2018 roku, Mistrzostwach Polski w Biegu na 5000 m połączonych z Mityngiem Wakacyjnym w 2019 oraz Ogólnopolskimi Mityngami w roku 2018 i 2021.

Wybór Sieradza, jako gospodarza tak dużych imprez jest odzwierciedleniem bardzo dobrej opinii, jaką cieszy się w środowisku lekkoatletycznym sam obiekt MOSiR-u zmodernizowany w 2017 roku, jak również zaangażowania pracowników ośrodka, którzy dbają o profesjonalny przebieg zawodów. Dodatkową zaletą stadionu jest bardzo szybka bieżnia mondo, pozwalająca na bicie rekordów życiowych.

 

 

Może Cię zainteresować

Finał Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Sieradzu Sport

Finał Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Sieradzu

Siatkówka i ringo na plaży Sport

Siatkówka i ringo na plaży

Złoty Szymon Sport

Złoty Szymon

Ringo wraca do Sieradza! Sport

Ringo wraca do Sieradza!

Komentarze