Post

aktualność

Aktualność Stypendia i nagrody dla sportowców

Stypendia i nagrody dla sportowców

Prezydent Miasta Sieradza przyznał stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia  dla sieradzan. Stypendia te mają na celu wspieranie rozwoju osób szczególnie uzdolnionej sportowo i docenienie tych, którzy działają na rzecz rozwoju sieradzkiego sportu.

W roku 2019 stypendia sportowe przyznano siedmiu osobom, nagrody otrzymało 17 zawodników, a wyróżnienie wręczono trafiło do trenera lekkoatletyki Zbigniewa Rosiak, który wśród swoich sportowych wychowanków ma m.in. Artura Kozłowskiego, również nagrodzonego w tym roku.

- Wiem ile wysiłku kosztuje was to, by osiągać sukces. Ja sam zastanawiałem się, jakie kryteria trzeba byłoby ustanowić dla mnie bym mógł załapać się na stypendium sportowe, choć ze sportem mam już do czynienia 40 lat i tak myślę, że mógłbym jedynie dostać takowe za wytrwałość. Dlatego jest mi niezmiernie miło, że mogę Państwa nagrodzić i wyróżnić. Nagrody są uzupełnieniem tego, co miasto Sieradz robi dla sportu od kilku lat.Każdego roku przeznaczamy coraz więcej środków, by nie tylko młodzi ludzie mogli realizować swoje sportowe pasje i marzenia - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

O przyznaniu stypendiów, nagród i wyróżnień decydowały osiągnięcia i sukcesy z roku 2018. Wysokość stypendium kształtuje się od 300 do 400 zł miesięcznie. Środki finansowe zarezerwowane na realizację tego zadania to kwota  37.000,- zł.
Może Cię zainteresować

Umowa na pumptrack podpisana Inwestycje

Umowa na pumptrack podpisana

Kajakiem po Warcie. Zapraszamy na spływ Sport

Kajakiem po Warcie. Zapraszamy na spływ

Holenderska robota Sport

Holenderska robota

59. Biegi Ulicami Sieradza - zapisy Sport

59. Biegi Ulicami Sieradza - zapisy

Komentarze