Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Street workout w Parku Broniewskiego? Czekamy na rozstrzygnięcie.

Street workout w Parku Broniewskiego? Czekamy na rozstrzygnięcie.

17 lipca został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na utworzenie infrastruktury sportowo - rekreacyjnej - Street workout na terenie Parku im. Wł. Broniewskiego w Sieradzu.

W ramach inwestycji planowane jest wykonania street workout'u - zestawu treningowego do ćwiczeń z masą własnego ciała. Powierzchnia street workout'u ma mieć powierzchnię blisko 300 m2 na której postawione zostanie urządzenie o wymiarach: 16,4 x 11,7 x 3,6 m. Zestaw zawierć będzie łącznie 48 elementów takich jak: drążki, poręcze, drabinki poziome krótkie i długie, drabinkę pionową, słup rurowy, ławki skośne z drabinkami, poręcze wysokie, poręcze średnie, poręcze niskie, drążki "żmijki", liny do wspinania oraz kółka gimnastyczne. Wysokość urządzeń w zakresie od 0,3 do 3,6 m. Niezbędny elementem parku to nawierzchnia z piasku, która stanowić będzie pewien rodzaj warstwy bezpieczeństwa. Zapewni ona mieszkańcom komfort użytkowania i ochroni przed urazami. Dzięki zastosowaniu miękkiego piasku, będzie można rozszerzyć gamę ćwiczeń, o te wykonywane na ziemi. Duży rozmiar parku umożliwia organizowanie wspólnych treningów dla ok. 40 mieszkańców jednocześnie przebywających na parku. Ograniczenie to minimalny wzrost 140 cm i waga max. 120 kg. Będzie można wykonywać różnorakie ćwiczenia, z których najpopularniejszymi są pompki, podciąganie, wznosy nóg, wspinanie na linach, ćwiczenia gimnastyczne wykonywane na kołach gimnastycznych, brzuszki, pompki na poręczach, stanie na rękach oraz przeskoki.

Tej wielkości park daje wiele możliwości, jego potencjał jest niemalże nieograniczony. Użytkownicy parku, przy wykorzystaniu kreatywności, mogą ćwiczyć każdą partię swojego ciała.

Koszt całkowity inwestycji: 127.800,00 zł
Wnioskowane dofinansowanie: 100.000,00 zł

Czekamy na rozstrzygnięcie i trzymamy kciuki!

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV 21.10.2020 Zdrowie

Sieradz lubię TV 21.10.2020

Sportowy weekend Sport

Sportowy weekend

Kolejne spływy kajakowe Sport

Kolejne spływy kajakowe

Sieradz lubię TV 2.10.2020 Inne

Sieradz lubię TV 2.10.2020

Komentarze