Post

aktualność

Aktualność Starorzecze, Rynek Praski i Wzgórze Zamkowe

Starorzecze, Rynek Praski i Wzgórze Zamkowe


 Dzięki rewitalizacji i pieniądzom pozyskanym z Unii odmienione zostało Stare Miasto w Sieradzu. Projekt kończy się na Wzgórzu Zamkowym i Rynku Praskim, gdzie krakowscy architekci zaproponowali stworzenie Parku Kulturowego. Niedawno zostało odtworzone naturalne koryto starorzecza Żegliny i pobudowane ciągi pieszo-rowerowe. Powstało atrakcyjne miejsce dla sieradzan i przyjezdnych.

  Rewitalizacja tej części miasta przewiduje przebudowę w całości lub części ulic: Stawowej, Wschodniej, Wąskiej, Zamkowej, Podzamcze, Grodzkiej i Podrzecze. Są już nowe nawierzchnie, chodniki i oświetlenie. W projekcie jest odwodnienie terenu, modernizacja sieci wodno – kanalizacyjnej i zmiana istniejących napowietrznych linii telefonicznych na linie kablowe układane w kanalizacji. Renowacja Rynku Praskiego zakłada wyłożenie terenu kamieniem i nowoczesne oświetlenie. Projektanci zaproponowali też w tej części miasta fontannę.

  Na Wzgórzu Zamkowym następują największe zmiany. Powstaje platforma widokowa, kładki dla pieszych i rowerzystów, most widmo, teatr plenerowy i elementy małej architektury. Odtwarzana jest fosa i odrestaurowane poniemieckie bunkry z przeznaczeniem na cele kulturalne. Kamienie i punkty świetlne wyznaczą mury dawnego zamku oraz rotundy.

  Zmiany na Wzgórzu Zamkowym i Rynku Praskim wieńczą wielki projekt rewitalizacji obliczony na ponad 63 miliony złotych. Odnawianie tego terenu ma nie tylko wymiar finansowy, ale i wizerunkowy. Dodatkowo polepszy się w tym miejscu bezpieczeństwo, gdyż projekt przewiduje budowę i uzupełnienie miejskiego monitoringu o nowe kamery.


Może Cię zainteresować

Nowy asfalt na ul. Topolowej Inwestycje

Nowy asfalt na ul. Topolowej

Dotacje na zabytki Komunikaty

Dotacje na zabytki

Rusza przebudowa ul. Zielonej Inwestycje

Rusza przebudowa ul. Zielonej

Nowa kanalizacja w ul. POW Inwestycje

Nowa kanalizacja w ul. POW

Komentarze