Post

aktualność

Aktualność Starorzecze, Rynek Praski i Wzgórze Zamkowe

Starorzecze, Rynek Praski i Wzgórze Zamkowe


 Dzięki rewitalizacji i pieniądzom pozyskanym z Unii odmienione zostało Stare Miasto w Sieradzu. Projekt kończy się na Wzgórzu Zamkowym i Rynku Praskim, gdzie krakowscy architekci zaproponowali stworzenie Parku Kulturowego. Niedawno zostało odtworzone naturalne koryto starorzecza Żegliny i pobudowane ciągi pieszo-rowerowe. Powstało atrakcyjne miejsce dla sieradzan i przyjezdnych.

  Rewitalizacja tej części miasta przewiduje przebudowę w całości lub części ulic: Stawowej, Wschodniej, Wąskiej, Zamkowej, Podzamcze, Grodzkiej i Podrzecze. Są już nowe nawierzchnie, chodniki i oświetlenie. W projekcie jest odwodnienie terenu, modernizacja sieci wodno – kanalizacyjnej i zmiana istniejących napowietrznych linii telefonicznych na linie kablowe układane w kanalizacji. Renowacja Rynku Praskiego zakłada wyłożenie terenu kamieniem i nowoczesne oświetlenie. Projektanci zaproponowali też w tej części miasta fontannę.

  Na Wzgórzu Zamkowym następują największe zmiany. Powstaje platforma widokowa, kładki dla pieszych i rowerzystów, most widmo, teatr plenerowy i elementy małej architektury. Odtwarzana jest fosa i odrestaurowane poniemieckie bunkry z przeznaczeniem na cele kulturalne. Kamienie i punkty świetlne wyznaczą mury dawnego zamku oraz rotundy.

  Zmiany na Wzgórzu Zamkowym i Rynku Praskim wieńczą wielki projekt rewitalizacji obliczony na ponad 63 miliony złotych. Odnawianie tego terenu ma nie tylko wymiar finansowy, ale i wizerunkowy. Dodatkowo polepszy się w tym miejscu bezpieczeństwo, gdyż projekt przewiduje budowę i uzupełnienie miejskiego monitoringu o nowe kamery.


Może Cię zainteresować

USC pracuje krócej Komunikaty

USC pracuje krócej

System Informacji Pasażerskiej w MPK Sieradz Komunikaty

System Informacji Pasażerskiej w MPK Sieradz

Drogowe umowy Inwestycje

Drogowe umowy

Budżet Obywatelski województwa Komunikaty

Budżet Obywatelski województwa

Komentarze