Post

aktualność

Aktualność Steinway w sieradzkim teatrze

Steinway w sieradzkim teatrze

Już wkrótce będzie można usłyszeć brzmienia wydobywające się z najnowszego nabytku Sieradzkiego Centrum Kultury. Instytucja wzbogaciła się o koncertową wersję fortepianu marki Steinway.

- Fortepiany tej marki są najlepsze, jakie istnieją na ziemi. Ich brzmienie jest nie do podrobienia. Na Steinway’ach grają najwybitniejsi muzycy, zarówno ci klasyczni ale i chociażby Elton John czy Peter Gabriel – nie ukrywa radości Romuald Erenc, dyrektor SCK. Dla sieradzkiej instytucji zakup tej klasy instrumentu to prawdziwa rewolucja. Do tej pory artyści, którzy pojawiali się na scenie Teatru Miejskiego używali instrumentu (Bluthner), który pamiętał czasy prezydentury Bolesława Bieruta i pewnie gdyby umiał mówić mógłby opowiedzieć nie jedną historię.
Steinway, jak wyjaśnia dyrektor SCK ma 30 lat, co jak na fortepian jest wiekiem młodym. Instrument kosztował 225 tys. – Na nowy musielibyśmy wydać 800 tys. zł. Ten, który kupiliśmy jest w bardzo dobrym stanie. Był bardzo dobrze używany. Instrument daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim teraz do Sieradza możemy zapraszać artystów, którzy stawiają nam wymogi, by taki instrument posiadać – tłumaczy Romuald Erenc. Pierwszy koncert na nowym instrumencie planowany jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.
A co ze starym fortepianem? – Będziemy chcieli go sprzedać. W zasadzie to mamy już nawet na niego kupca – tłumaczy dyrektor.
 
Warto też zwrócić uwagę, że nie jest to pierwszy Steinway w Sieradzu. W 2015 r. fortepian tej marki zakupiła Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia.

Może Cię zainteresować

Koncert i rekrutacja do szkoły muzycznej Komunikaty

Koncert i rekrutacja do szkoły muzycznej

Wygraj albumy o Antoine'ie. Znamy zwycięzców Inne

Wygraj albumy o Antoine'ie. Znamy zwycięzców

Trio Jazzowe - koncert Kultura

Trio Jazzowe - koncert

Turniej skrzypków Kultura

Turniej skrzypków

Komentarze