Post

aktualność

Aktualność Spotkanie noworoczne Prezydenta Sieradza

Spotkanie noworoczne Prezydenta Sieradza


Tradycyjne spotkanie noworoczne organizowane przez prezydenta Sieradza Pawła Osiewałę odbyło się w tym roku w Teatrze Miejskim. Uroczystość była okazją do wręczenie już po raz trzeci nagród dla osób i instytucji, które budują pozytywny wizerunek miasta. Statuetki odebrali laureaci w trzech kategoriach: osobowość roku, inwestor-mecenas oraz „Sieradz lubię”.

Spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć 18 stycznia, ale przez wzgląd na żałobę narodową po zabójstwie Pawła Adomowicza, przeniesione zostało an 8 lutego, było okazją do podsumowania minionego roku. - Zajrzeliśmy głęboko pod ziemię, by miasto mogło skorzystać ze złóż geotermalnych. Sieradz podejmował działania, by niwelować negatywne skutki smogu. Dokonana została wymiana kilkuset pieców, kupione zostały nowe autobusy, pojawiły się także rowery miejskie, które pozwalają ekologicznie się poruszać po naszym mieście. 2018 rok był także czasem zmian w obszarze zagospodarowania Sieradza. Już idąc samą ulicą Jana Pawła II widać jak miasto wypiękniało. Przestrzeń wokół Bartka czy dawnej gorzelni to już całkiem inna jakość, która przeniosła nas w XXI wiek, a teraz czekamy z niecierpliwością, by swoje podwoje otworzył nowy Zielony Ryneczek. Zmieniła się sama ulica Żabia, dokonaliśmy ponad 20 inwestycji w chodniki i ścieżki rowerowe, postawiliśmy na e-usługi. Cieszą także nowe baseny. Nie było większej radości niż widok tysięcy ludzi korzystających w upalne sierpniowe dni z tej nowinki i rzeki Warty. Sieradz nie mniej dynamicznie niż w latach ubiegłych rozwijał się także pod względem przedsiębiorczości. Mamy szczęście do inwestorów-ludzi, którzy wciąż podnoszą poprzeczkę - mówił Paweł Osiewała.
Do nagród prezydenta miasta w tym roku zgłoszono 12 nominacji. W kategorii inwestor-mecenas nagrodę otrzymała firma Jeronimo Martins. Komendant Hufca ZHP Sieradz Przemysław Serweta zdobył statuetkę jako „osobowość roku”. W kategorii „Sieradz lubię” zwyciężyła natomiast Wiesława Sujecka, prezes Oddziału PTTK w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Mistrz dyktand i mistrz ortografii Edukacja

Mistrz dyktand i mistrz ortografii

Informacje dotyczące kwarantanny po powrocie do Polski Komunikaty

Informacje dotyczące kwarantanny po powrocie do Polski

Dzien Żołnierzy Wyklętych Relacje

Dzien Żołnierzy Wyklętych

Komunikat MPWiK w Sieradzu (16 marca) Komunikaty

Komunikat MPWiK w Sieradzu (16 marca)

Komentarze