Post

aktualność

Aktualność Solaris dostarczy autobusy dla Sieradza?

Solaris dostarczy autobusy dla Sieradza?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu zakończyło przyjmowanie ofert w przetargu na dostawę nowych autobusów klasy MIDI z silnikami diesla Euro 6. Jedyną ofertę złożyła firma Solaris. Producent z Bolechowa za dostarczenie trzech nowych autobusów Urbino 10,5 chce 3.197.385 zł. Oferowane pojazdy objęte byłyby trzyletnią dostawą.

Cena zaproponowana przez Solarisa jest jednak nieco wyższa od tej, którą miał zabezpieczoną sieradzki przewoźnik – 3.136.500 zł. (85 proc. z tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego). Jak jednak zapowiada zarząd MPK cały pakiet zaproponowany w ofercie Solarisa jest na tyle atrakcyjny, że miejski przewoźnik prawdopodobnie zdecyduje się na podpisanie umowy. Jeżeli do tego faktycznie dojdzie, to nowe autobusy pojawią się na sieradzkich ulicach w ciągu najbliższego roku. Pierwsze dwa autobusy mają trafić do Sieradza jeszcze w tym roku - do 31 października i 31 grudnia. Ostatni ma zostać przekazany MPK najpóźniej do końca marca 2020 r.
Przypomnijmy, że zakup trzech nowych autobusów, to kolejny etap projektu związanego z niskoemisyjną i zrównoważoną mobilnością miejską oraz odmłodzeniem sieradzkiego taboru.
W 2017 i 2018 r. na ulicach miasta pojawiło się już osiem nowych pojazdów Urbino 10 III generacji wyprodukowane przez Solarisa. Koszt ich zakupu wyniósł 8,9 mln zł z czego unijne dofinansowanie pokryło prawie 5,4 mln zł.

Może Cię zainteresować

Komunikat PEC Sp. z o.o. w Sieradzu Komunikaty

Komunikat PEC Sp. z o.o. w Sieradzu

Sieradz lubię TV - 13.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 13.05.2020

Komunikat MOPS Komunikaty

Komunikat MOPS

Nowe zatoki i przystanki autobusowe Inwestycje

Nowe zatoki i przystanki autobusowe

Komentarze