Post

aktualność

Aktualność Sieradzkie ptakoliczenie

Sieradzkie ptakoliczenie

Prezydent Sieradza serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w pieszej wycieczce z ornitologiem z okazji tegorocznych obchodów "Europejskich Dni Ptaków".

W dniach 4-6 października 2019 obserwatorzy z całej Europy wyruszą z lornetkami i lunetami na obserwacje ptaków. To  bardzo szczególny i niezwykły moment w ptasim świecie – czas jesiennych wędrówek. Miliony ptaków, które spełniły swe rodzicielskie obowiązki i wychowały kolejne pokolenie, mogą udać się na zasobne w pokarm zimowiska, zaś miłośnicy awifauny mogą cieszyć się obserwacjami ptasich przelotów.

Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości potrzeby ratowania ptaków wędrownych, ich obszarów lęgowych, ochrony miejsc postoju na szlakach migracyjnych i zimowiskach. Dzięki stworzonemu systemowi raportowania szybko możemy poznać wyniki liczenia, które grupy z całej Europy błyskawicznie przekazują do bazy. W Polsce partnerem BirdLife International i organizatorem "Europejskich Dni Ptaków" jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które gromadzi i przesyła dalej dane od uczestników akcji z całej Polski.

Miasto Sieradz przyłącza się w tym roku do obchodów "Europejskich Dni Ptaków" i organizuje wycieczkę pieszą, podczas której uczestnicy będą mogli usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat gatunków ptaków, które można zaobserwować  w naszym bezpośrednim otoczeniu.
Jak co roku zachęcamy nauczycieli przedszkoli i szkół ale i pozostałych mieszkańców miasta do włączenia się w obchody "Europejskich Dni Ptaków".

Zbiórka uczestników: 4 października 2019 r. ruszamy o godz. 10.00 z parku Staromiejskiego (zbiórka przy stawie w pobliżu stanicy kajakowej).

Image by smarko from Pixabay

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 18.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 18.05.2020

Sieradz lubię TV - 22.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 22.05.2020

Dzieci uczą rodziców Edukacja

Dzieci uczą rodziców

Mistrz dyktand i mistrz ortografii Edukacja

Mistrz dyktand i mistrz ortografii

Komentarze