Post

aktualność

Aktualność Sieradzkie placówki oświatowe po raz kolejny z dotacjami!

Sieradzkie placówki oświatowe po raz kolejny z dotacjami!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał sieradzkim placówkom oświatowym ponad 230 tysięcy złotych dotacji, z przeznaczeniem na edukację ekologiczną najmłodszych. Szkoły i przedszkola wzbogacą się o ciekawy program przyrodniczy dla dzieci i atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

 

Od września przez cały rok szkolny dzieci z sieradzkich przedszkoli i szkół będą mogły korzystać z nowych pomocy dydaktycznych, które mają kształtować ich wiedze na temat ekologii. Projekt zakłada, że poprzez zabawę i ciekawe formy współpracy, dzieci nauczą się jak dbać o przyrodę i przestrzeń, w której żyją. Wśród planowanych zakupów są m.in. pojemniki z lupami do biodegradacji, deszczomierz czy zestawy do eksperymentów i doświadczeń z wodą.  

Ekologiczna edukacja to także wycieczki do leśniczówki, parków krajobrazowych, palmiarni czy przeładowni odpadów, które odbędą się w ramach przyznanej dotacji. To wreszcie teatrzyki o tematyce ekologicznej dla najmłodszych, konkursy z nagrodami i warsztaty.

Pieniądze trafią do przedszkoli nr 1,3,4,5,6,15 oraz do szkół podstawowych nr 6, 9 i 10. Dotacja stanowi aż 90% wszystkich kosztów projektów. Wnioski sieradzkich szkół i przedszkoli zostały zaopiniowane przez WFOŚiGW bardzo wysoko. Dwie z nich otrzymały punktacje, która uplasowała je w pierwszej dziesiątce.

Miasto Sieradz od kilkunastu lat wspiera sieradzkie placówki oświatowe w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na edukację związaną z ochroną środowiska. Do tej pory, wspólnymi siłami, udało się pozyskać ponad 4,2 mln zł z WFOŚiGW w Łodzi!

 

Może Cię zainteresować

115 rocznica urodzin Arego Sternfelda Inne

115 rocznica urodzin Arego Sternfelda

Światowy Dzień Środowiska Inne

Światowy Dzień Środowiska

610. rocznica bitwy pod Grunwaldem W obiektywie

610. rocznica bitwy pod Grunwaldem

Rozbudowa SCK - przetarg na dokumentację Inwestycje

Rozbudowa SCK - przetarg na dokumentację

Komentarze