Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sieradzanie w Gaggenau

Sieradzanie w Gaggenau


Dwudziestu uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu uczestniczyło w kolejnej edycji wymiany szkolnej między Realschule Gaggenau a sieradzką "Dziesiątką" (dawniej Gimnazjum nr 1).

Było to już 21 spotkanie. Pięciodniowy pobyt w Niemczech obfitował w bardzo wiele atrakcji i został bardzo wysoko oceniony przez obie strony. - Uczniowie obu szkół uczestniczyli w wyjeździe do francuskiego Strasburga gdzie zwiedzali Parlament Europejski i piękną starówkę.
Rangę wizyty podkreślało spotkanie z Burmistrzem Gaggenau, który przedstawił krótką historię miasta i podnosił znaczenie współpracy z Sieradzem w tym wymianę młodzieży. Zdaniem uczniów największą atrakcją wyjazdu była całodzienna wycieczka do lunaparku „Europa Park”. Ogrom atrakcji i wrażeń przerósł oczekiwania. Pobyt w domach partnerów pozwalał poznawać specyfikę życia w Niemczech i doskonalić umiejętności językowe. Udział w lekcjach i wizyty w szkole umożliwiły porównanie systemu edukacji w obu krajach - opowiada Krzysztof Klimas, wicedyrektor SP 10..
Rewizytę w Sieradzu zaplanowano na maj przyszłego roku. Wsparcie dla wizyty pozyskano od organizacji „Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży” w Warszawie.

Może Cię zainteresować

Rozrywkowy koniec wakacji Inne

Rozrywkowy koniec wakacji

Komentarze