Post

aktualność

Aktualność Sieradzanie w Gaggenau

Sieradzanie w Gaggenau


Dwudziestu uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu uczestniczyło w kolejnej edycji wymiany szkolnej między Realschule Gaggenau a sieradzką "Dziesiątką" (dawniej Gimnazjum nr 1).

Było to już 21 spotkanie. Pięciodniowy pobyt w Niemczech obfitował w bardzo wiele atrakcji i został bardzo wysoko oceniony przez obie strony. - Uczniowie obu szkół uczestniczyli w wyjeździe do francuskiego Strasburga gdzie zwiedzali Parlament Europejski i piękną starówkę.
Rangę wizyty podkreślało spotkanie z Burmistrzem Gaggenau, który przedstawił krótką historię miasta i podnosił znaczenie współpracy z Sieradzem w tym wymianę młodzieży. Zdaniem uczniów największą atrakcją wyjazdu była całodzienna wycieczka do lunaparku „Europa Park”. Ogrom atrakcji i wrażeń przerósł oczekiwania. Pobyt w domach partnerów pozwalał poznawać specyfikę życia w Niemczech i doskonalić umiejętności językowe. Udział w lekcjach i wizyty w szkole umożliwiły porównanie systemu edukacji w obu krajach - opowiada Krzysztof Klimas, wicedyrektor SP 10..
Rewizytę w Sieradzu zaplanowano na maj przyszłego roku. Wsparcie dla wizyty pozyskano od organizacji „Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży” w Warszawie.

Może Cię zainteresować

Witaj na świecie! Komunikaty

Witaj na świecie!

Park linowy do modernizacji Inwestycje

Park linowy do modernizacji

Spektakl dla dzieci "Niegrzeczna Ewelina" Kultura

Spektakl dla dzieci "Niegrzeczna Ewelina"

Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2019/20 Edukacja

Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2019/20

Komentarze