Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sieradz w Brukseli

Sieradz w Brukseli


Sieradzkie Centrum Kultury we współpracy z Województwem Łódzkim promowało kulturę i design regionu łódzkiego w Brukseli w ramach Brussels Design September.

Podczas wystawy w Domu Łódzkim w Brukseli swoje wycinanki tradycyjne oraz innowacyjne zaprezentowała twórczyni ludowa, pani Kazimiera Balcerzak, a Jacek Frąckiewicz przedstawił swoje prace metaforyczne. 7 września gościliśmy przedstawicieli mediów Belgijskich i Flamandzkich, natomiast 8 września spotkaliśmy się z lokalną społecznością międzynarodową, w tym również Polonią. Wystawa sieradzkich artystów spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem, a wieczór umilała nam muzyka grana na żywo przez pana Romualda Erenca. Sympatycznym akcentem był również poczęstunek przygotowany z regionalnych produktów z mleczarni WartMilk, Przetwórstwa Owoców i Warzyw „DROS” z Osjakowa, piwa z Browaru Piwny Dwór i piwa „Książę Sieradzki” oraz wędlin z GS w Szadku. Goście otrzymali również upominki związane z Sieradzem i Festiwalem Open Hair.  

Wróciliśmy do Sieradza bogatsi o cudowne doświadczenia i wspaniałe wspomnienia i mamy nadzieję, że tyle samo pozytywnej energii i jeszcze bardziej pozytywnych wrażeń artystycznych pozostawiliśmy tam, w Brukseli.

Może Cię zainteresować

Pożegnanie generała Relacje

Pożegnanie generała

Rowy jak nowe Inwestycje

Rowy jak nowe

Działki na sprzedaż Inne

Działki na sprzedaż

Powitanie lata W obiektywie

Powitanie lata

Komentarze