Post

aktualność

Aktualność Sieradz pod choinkę

Sieradz pod choinkę


Ponad pięćdziesięciu wystawców, koncerty, konkursy i wspaniała świąteczna atmosfera. Na sieradzkim Rynku kolejny raz odbył się tradycyjny Jarmark Adwentowy "Sieradz pod choinkę".
Sieradzanie wspólnie, jak co roku, wkroczyli w okres świątecznych przygotowań. Tłumy sieradzan i mieszkańców regionu odwiedziły sieradzki Rynek w czasie Jarmarku Adwentowego "Sieradz pod choinkę". Kilkadziesiąt stoisk, na których można było kupić wszystko to, co potrzebne jest do przygotowania domu do Bożego Narodzenia, wspólne kolędowanie z muzykami ze Still Alive oraz The Gospel Time i wiele akcentów charytatywnych. - Kolejna magiczna chwila dla Sieradza i jego mieszkańców. Cieszę się bardzo, że w takiej ilości zechcieli państwo spędzić wspólnie ten przedświąteczny czas - mówił Paweł Osiewała, prezydent Miasta.
Wśród wystawców Jarmarku byli nie tylko wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" ale także uczniowie z II LO im. Stefana Żeromskiego, którzy sprzedając świąteczne przysmaki, kwestowali na rzecz swojej chorej koleżanki.
Jak przystało na bożonarodzeniowy jarmark nie zabrakło także św. Mikołaja oraz choinek, które w ilości stu sztuk trafiły do mieszkańców miasta. Muzyczną ucztę zafundowali również podopieczni Sieradzkiego Centrum Kultury oraz Spółdzielczego Domu Kultury.
Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu ubrali zaś choinki miast partnerskich: Annemasse (Francja), Gaggenau (Niemcy) a także naszą sieradzką.
podczas jarmarku nie zabrakło także akcentów edukacyjnych. Sieradzcy strażacy propagowali używanie czujników czadu.
Organizatorami Jarmarku byli: Sieradzkie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Sieradz.
Partnerzy wydarzenia: Medana Polpharma oraz Galeria Pawłos

Może Cię zainteresować

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie Edukacja

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie

Sieradzanki z brązem Sport

Sieradzanki z brązem

Naklejki to podstawa Komunikaty

Naklejki to podstawa

Ile osób wytwarza odpady komunalne? Komunikaty

Ile osób wytwarza odpady komunalne?

Komentarze