Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sieradz lubię TV. Dni Sieradza i OHF odwołane

Sieradz lubię TV. Dni Sieradza i OHF odwołane

- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce i wspólną walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie naszego kraju podjąłem decyzję
o odwołaniu tegorocznych Dni Sieradza oraz Open Hair Festival - mówi Paweł Osiewała, prezydent miasta.

Dni Sieradza miały w tym roku odbyć się w dniach 29-31 maja. SOHF tradycyjnie planowany był na trzeci weekend lipca. - Po bardzo głębokiej analizie, także informacji płynących z Ministerstwa Zdrowia, podjąłem decyzję, by oba wydarzenia odwołać. Najpierw chcieliśmy o tym powiadomić partnerów, z którymi oba wydarzenia planowaliśmy realizować. Dni Sieradza i Festiwal co roku były czasem wspólnej zabawy mieszkańców i przyjeżdżających do Sieradza gości. Dziś jednak musimy zadbać o wartości nadrzędne: zdrowie, życie, bezpieczeństwo nas wszystkich. Na chwilę obecną nikt z nas nie jest w stanie wskazać, kiedy sytuacja się ustabilizuje i zagrożenie epidemią minie. W tej chwili bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem. Jestem przekonany, że nasza wspólna walka z epidemią koronawirusa zakończy się sukcesem, a wtedy znów będziemy mogli pomyśleć o wspólnej zabawie i świętowaniu - podkreśla prezydent. Choć Open Hair Festival, podobnie jak wiele innych tego typu wydarzeń w Polsce i na świecie przegrał z koronawirusem, to sieradzki magistrat chciałby w inny sposób nawiązać do Antoniego Cierplikowskiego i idei samego OHF. - Pamiętamy o postaciach i rocznicach związanych z naszym miastem. We współpracy z agencją, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła system Unreal Engine do tworzenia interaktywnych, ruchomych wizualizacji eventów, wykorzystamy ten system na nasze potrzeby. Dzięki silnikowi wykorzystywanemu  do najlepszych gier komputerowych i animacji 3D będziemy mogli przygotować realistyczne doświadczenie w świecie VR. Odwiedzający nasze muzeum korzystając z okularów VR będzie mógł przenieść się do środka pokoju Antoine'a, "dotknąć" przedmiotów, z których korzystał i poznać ich oraz jego historię - wyjaśnia prezydent.

Unreal Engine to otwarta, zaawansowana platforma do tworzenia światów 3D działających w czasie rzeczywistym. Daje twórcom z różnych branż swobodę i kontrolę dostarczania najnowocześniejszych treści, interaktywnych doświadczeń i wciągających wirtualnych światów.

O szczegółach związanych z pracami przy wirtualnym muzeum Antoniego Cierplikowskiego będziemy informować na bieżąco.

Może Cię zainteresować

Pomoc dla Ukrainy. Konto do wpłat Komunikaty

Pomoc dla Ukrainy. Konto do wpłat

Ruszyła budowa geotermii Inwestycje

Ruszyła budowa geotermii

Solidarni z Ukrainą Komunikaty

Solidarni z Ukrainą

Śniadanie Wielkanocne w Sieradzu Relacje

Śniadanie Wielkanocne w Sieradzu

Komentarze