Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sieradz lubię TV. Dni Sieradza i OHF odwołane

Sieradz lubię TV. Dni Sieradza i OHF odwołane

- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce i wspólną walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie naszego kraju podjąłem decyzję
o odwołaniu tegorocznych Dni Sieradza oraz Open Hair Festival - mówi Paweł Osiewała, prezydent miasta.

Dni Sieradza miały w tym roku odbyć się w dniach 29-31 maja. SOHF tradycyjnie planowany był na trzeci weekend lipca. - Po bardzo głębokiej analizie, także informacji płynących z Ministerstwa Zdrowia, podjąłem decyzję, by oba wydarzenia odwołać. Najpierw chcieliśmy o tym powiadomić partnerów, z którymi oba wydarzenia planowaliśmy realizować. Dni Sieradza i Festiwal co roku były czasem wspólnej zabawy mieszkańców i przyjeżdżających do Sieradza gości. Dziś jednak musimy zadbać o wartości nadrzędne: zdrowie, życie, bezpieczeństwo nas wszystkich. Na chwilę obecną nikt z nas nie jest w stanie wskazać, kiedy sytuacja się ustabilizuje i zagrożenie epidemią minie. W tej chwili bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem. Jestem przekonany, że nasza wspólna walka z epidemią koronawirusa zakończy się sukcesem, a wtedy znów będziemy mogli pomyśleć o wspólnej zabawie i świętowaniu - podkreśla prezydent. Choć Open Hair Festival, podobnie jak wiele innych tego typu wydarzeń w Polsce i na świecie przegrał z koronawirusem, to sieradzki magistrat chciałby w inny sposób nawiązać do Antoniego Cierplikowskiego i idei samego OHF. - Pamiętamy o postaciach i rocznicach związanych z naszym miastem. We współpracy z agencją, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła system Unreal Engine do tworzenia interaktywnych, ruchomych wizualizacji eventów, wykorzystamy ten system na nasze potrzeby. Dzięki silnikowi wykorzystywanemu  do najlepszych gier komputerowych i animacji 3D będziemy mogli przygotować realistyczne doświadczenie w świecie VR. Odwiedzający nasze muzeum korzystając z okularów VR będzie mógł przenieść się do środka pokoju Antoine'a, "dotknąć" przedmiotów, z których korzystał i poznać ich oraz jego historię - wyjaśnia prezydent.

Unreal Engine to otwarta, zaawansowana platforma do tworzenia światów 3D działających w czasie rzeczywistym. Daje twórcom z różnych branż swobodę i kontrolę dostarczania najnowocześniejszych treści, interaktywnych doświadczeń i wciągających wirtualnych światów.

O szczegółach związanych z pracami przy wirtualnym muzeum Antoniego Cierplikowskiego będziemy informować na bieżąco.

Może Cię zainteresować

Co zrobić z choinką? Komunikaty

Co zrobić z choinką?

Dofinansowanie do przebudowy Różanej i Tulipanowej Inwestycje

Dofinansowanie do przebudowy Różanej i Tulipanowej

Zdasz? Czy ci się zdaje? Kursy online dla ósmoklasitów Edukacja

Zdasz? Czy ci się zdaje? Kursy online dla ósmoklasitów

Miliony z Czystego Powietrza Inne

Miliony z Czystego Powietrza

Komentarze