Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sieradz lubię na lato

Sieradz lubię na lato

Co zrobić z tak pięknie zapowiadającym się weekendem? Kiedy Covid-19 nie odpuszcza, a nam się chce do ludzi i na powietrze? Są sposoby! W Sieradzu w ciągu najbliższych 3 dni znajdziesz ich kilkanaście. I tak będzie w całe wakacje.

Połączyliśmy siły i zapraszamy na cykl mikrowydarzeń, w dużej mierze opartych na aktywnościach rodzinnych i indywidualnych, tak, żebyśmy mogli wspólnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale jednak nie zapomnieć o kontaktach społecznych. Co nas czeka w ten weekend?
Dziś startują zabawy dla dzieci na plaży - zaprasza MOSiR Sieradz
- dostępne cały weekend. Startuje również basen, ścianka wspinaczkowa, park linowy i nowość WROTKOWISKO!

Sieradzkie Centrum Kultury
pojechało z imprezą i to nieźle... a zasadniczo dopiero pojedzie. Wystarczy wsiąść w samochód i stawić się na I MOTOKINIE. To już 04.07.2020
W sobotę także coś specjalnego szykuje sieradzki Pumptrack Sieradz official i grupa miłośników rowerów czyli ROWEROWNIA. To będzie pierwszy rozbieg - trening przed kolejnymi wydarzeniami. Ale tymczasem wstęp do pumptracka - z czym i jak to zjeść? Na czym jeździć i jak? Specjalne godziny dla najmłodszych, którzy chcą spróbować swoich sił na dużym pumpie no i mnóstwo, mnóstwo działań związanych z promocją bezpieczeństwa. A finałem będzie 30 sierpnia pierwszy Sieradzki Pumptrack Challenge.
W niedzielę na plaży turniej siatkówki, a w Parku Mickiewicza piknikowa atmosfera od 15:00. Plac zabaw z animatorami z Ośrodek Realizacji Inicjatyw oraz budowaniem dużych tekturowych rakiet.
W ramach kosmicznych podróży Jerzy Kowalski opowie o wyjątkowym człowieku - zdeterminowanym uczonym Ary Sternfeld
.
Będziemy grac w rakietowe gry: badminton, tenis ziemny i stołowy. Można wypożyczyć jedną z 90 gier towarzyskich i usiąść z nią na kocu piknikowym. Ada Suszyńska Suszyńska i Renata Rel zadbają o piknikową atmosferę.
W ten weekend ruszają także "Wakacje z Januszem" Janusz Grzebski da Wam popalić, ale przede wszystkim dużym i małym pomoże poprawić kondycję, samopoczucie i... przy okazji wygląd.
Oto kilka szczegółów. Widzimy się w weekend!
A może namiot – spotkanie z Hufiec ZHP Sieradz i strefą wypoczynku indywidualnego. Gdzie rozpalić ognisko, jak i gdzie rozstawić namiot - jaki wybrać? Jak uruchomić agregat i co potrzebne jest na campingu? Spotkanie z ekspertami od wypoczynku pod gołym niebem.
Z głową w chmurach – Wydarzenia w ramach 40 rocznicy śmierci Arego Sternfelda. Spotkanie autorskie z Jerzym Kowalskim – miłośnikiem twórczości Arego Sternfelda i chodzącą encyklopedią wiedzy o wielkim sieradzaninie. Zbuduj swoją wielką rakietę – kosmiczne animacje dla dzieci. I Swobodne Sieradzkie Zabawy z Rakietą - do dyspozycji mieszkańców bezpłatnie tenis ziemny, stołowy i badminton oraz aktywne animacje sportowe dla dzieci i seniorów. 05.07.2020
Gry bez prądu – mobilna wypożyczalnia planszowych gier towarzyskich. Przyjdź z rodziną, przyjaciółmi, weź matę, albo koc. Usiądź na trawie i odkrywaj z nami topowe gry towarzyskie.
Zabawy dla najmłodszych – Animatorzy z Ośrodek Realizacji Inicjatyw spotkają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu. Wspólne zabawy muzyczne, plastyczne, ruchowe i działania profilaktyczne mające na celu edukację przeciwdziałającą rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Chodź opowiem Ci bajeczkę – trzy kwadranse z bajkami i ciekawymi książkami dla najmłodszych.
Gimnastyka Małego i Dużego Ludzika – ćwiczeniami dla najmłodszych oraz trochę starszych. Gimnastyka, korekta postawy, podstawowe ćwiczenia zalecane do wykonywania codzienne w domu.

Może Cię zainteresować

Spływ kajakowy Inne

Spływ kajakowy

EURO 2020. Sieradzka Strefa Kibica Rozrywka

EURO 2020. Sieradzka Strefa Kibica

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej Rozrywka

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Komentarze