Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sieradz Lubię – Lato w mieście

Sieradz Lubię – Lato w mieście


Bańki mydlane, rowerowe szaleństwo, spektakl dla najmłodszych, wrotkowisko w centrum miasta, ringo, dmuchańce i aktywna plaża. Tak w dużym skrócie będzie wyglądał najbliższy weekend w ramach akcji Sieradz Lubię – Lato w mieście. Aktywna plaża rusza w piątek, a kulminacja wydarzeń w niedzielę w Parku Klonowe przy ul. Gen. Maczka.

 

Bez względu jednak na miejsce spotkań mieszkańców Sieradza przypominamy o konieczności zachowania bezpiecznych odległości i zabawy w reżimie sanitarnym. Ważne jest przede wszystkim utrzymywanie stosownego dystansu, dezynfekowanie rąk jeśli zachodzi taka potrzeba, stosowanie się do zasad przekazywanych przez organizatorów poszczególnych wydarzeń.

Do Waszej dyspozycji, już od piątku przez cały weekend będzie wrotkowisko, które na co dzień funkcjonuje przy ul. Sportowej, tym razem w dwóch lokalizacjach, na MOSIR przy Sportowej i na Parku Klonowe. Dzieci i dorośli będą mogli wypożyczyć sprzęt oraz niezbędne kaski i ochraniacze. Jeśli posiadasz swoje wrotki – zabierz je ze sobą! Można używać swojego sprzętu. Wrotkowisko czynne od 12:00 do 19:00.

Wspólna zabawa w Parku Klonowe na dobre rozkręci się w niedzielę 2 sierpnia. Działania zaplanowaliśmy od godziny 15:00.

Mamy nie lada gratkę dla fanów gier. Swoją obecność zapowiedziała grupa Tulilala i ich mobilna wypożyczalnia gier towarzyskich.

- Zabierzcie ze sobą koce, leżaki i czego dusza zapragnie. Od nas wypożyczycie gry, które na pewno umilą Wam niedzielne popołudnie. Posiadamy planszówki różnego charakteru – dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych  – mówi Renata Rel z Tulilali. Każda z gier w związku z reżimem sanitarnym będzie wypożyczona tylko raz, ale dla każdego coś się znajdzie – jest tego naprawdę sporo.

Oprócz tego fundacja ORI przygotuje dla najmłodszych mnóstwo animacji. Będą zabawy, konkursy, zajęcia sportowe, taneczne i fitness. Jest jeszcze jedna ciekawostka!

Festiwal baniek mydlanych! Dobrze przeczytaliście! Puszczaliście kiedyś bańki? Pewnie tak, ale możecie zobaczyć jak robią to profesjonaliści. Bańki będą tak duże, że zmieści się do nich człowiek! Razem z festiwalem przyjeżdżają do Sieradza dmuchańce, Kolor Fest i inne atrakcje piknikowe. Wszystkie dostępne z zastosowaniem reżimu sanitarnego, do którego dostosować muszą się zarówno organizatorzy jak i uczestnicy. Nie zapomnijcie o bezpiecznym wypoczynku.

O 17:30 zapraszamy na spektakl dla najmłodszych. Pełna humoru, zwrotów i zaskakujących metamorfoz opowieść o Rzepce od kilku miesięcy porywa mieszkańców regionu. Grupa Carpe Diem po Charłupsku zabierze Was do krainy śmiechu.

Nie zapominamy też o miłośnikach rowerów, hulajnóg i deskorolek. Na oddanym w ubiegłym roku i cieszącym się wielkim zainteresowaniem pumptracku grupa Rowerownia będzie szkolić z bezpiecznej jazdy. To doskonała okazja do wspólnego treningu, nauki poprawnych zachowań na rowerze i pracy nad balansowaniem ciałem. Tor w Sieradzu jest jednym z większych w tej części Polski, mogą po nim jeździć zarówno amatorzy, jak i osoby zaawansowane. Jest wiele linii przejazdu, świetna zabawa gwarantowana.

- Nieopodal pumptracka będzie można obejrzeć rowery zaprojektowane do tego rodzaju sportów grawitacyjnych. Rower którym jeździ się po takich torach mocno różni się od klasycznego jednośladu. Właściwie nie potrzebujemy przerzutek, możemy też darować sobie amortyzatory. Zapraszamy pod nasz namiot  – zachęca Adam Woźniak z grupy Rowerownia.

Wspólne jazdy na pumptracku pozwolą wymienić się doświadczeniami, a od najlepszych będzie można podpatrzeć jak pokonywać muldy i przyspieszać w zakrętach. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego kasku!

W trakcie niedzielnego pikniku odbędzie się również mini rajd nordic walking na dystansie ok. 5 km. Chętnych do marszu z kijkami zapraszamy na 15:30, po krótkiej rozgrzewce z instruktorem nastąpi wymarsz na malownicze ścieżki w stronę Górki Kłodzkiej. Własne kije mile widziane, gdyby ktoś jednak zdecydował się w ostatniej chwili na udział w marszu, na pewno znajdzie się kilka wolnych sztuk.

 

Podczas niedzielnego pikniku można będzie spróbować swoich sił w rodzinnym turnieju ringo. Ringo to polska gra dla wszystkich i chyba jedyna na świecie, w której na krajowych mistrzostwach rozgrywa się turniej w kategorii rodzinnej. Sieradz ma na tym polu niemałe tradycje. Medale w tej konkurencji zdobywały rodziny:  Sójków, Sieczkowskich i Kowalskich. Ringo to gra sportowa, polegająca na przerzucaniu przez siatkę o wysokości 243 cm gumowego kółka na boisku o wymiarach 8 x 16 m. Warunkiem uczestnictwa w turnieju będzie dwupokoleniowość par (rodzic z dzieckiem lub dziadek z wnukiem).

 

Oprócz zaplanowanych na niedzielę imprez pamiętajcie, że właściwie codziennie odbywają się zajęcia lekkoatletyczne na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Rozpoczynają się w tygodniu zawsze o 10.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na stronie internetowej znajdziecie wszystkie informacje na temat odbywających się imprez – nie tylko tych weekendowych, ale również w środku tygodnia. - informuje Emilia Marek, zastępca dyrektora MOSiR.

W piątek, jak co weekend w wakacje, rusza projekt „Aktywna plaża”! Przez cały weekend znajdziecie atrakcje i animacje dla dzieci nad rzeką Wartą. Na strzeżonej plaży spotkamy się w godzinach 15-18. Poza tym do Waszej dyspozycji jest cały czas Park Linowy ze ścianką wspinaczkową (Park Mickiewicza) – pamiętajcie, że ostatnie wejście jest o 17.30. Dostępne są również baseny przy ul. Portowej. W związku z sytuacją epidemiologiczną wejścia odbywają się co 2 godziny.

 

Może Cię zainteresować

Pozwól mi szukać siebie Kultura

Pozwól mi szukać siebie

Rowerowa Stolica Polski. Podsumowanie Inne

Rowerowa Stolica Polski. Podsumowanie

10. Międzynarodowy Dzień Muzyki Relacje

10. Międzynarodowy Dzień Muzyki

Kino Teatr. Repertuar na wrzesień Rozrywka

Kino Teatr. Repertuar na wrzesień

Komentarze