Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sesja Rady Miejskiej. Pieniądze na drogi

Sesja Rady Miejskiej. Pieniądze na drogi

1,5 mln zł w miejskim budżecie zabezpieczyli Radni Miejscy na wsparcie powiatu sieradzkiego przy dokończeniu przebudowy ul. Reymonta.

Ulica Reymonta jest drogą powiatową. W 2015 i 2016 r. przebudowana została na odcinku od skrzyżowania z aleją Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Ludową. Wówczas powiatowa inwestycja również wsparta została z miejskiego budżetu kwotą blisko 1,5 mln zł. Modernizację pozostałego odcinka, do ronda na południowo-zachodniej obwodnicy miasta, Powiat planuje rozpocząć w tym roku. Koszt prac szacowany jest na 5,5 mln zł. Czy prace uda się wykonać zależy więc od pozyskania zewnętrznych źródeł dofinansowania. Pierwsze z nich udało się już zapewnić. Poza środkami miejskimi Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu szuka wsparcia inwestycji w Funduszu Dróg Samorządowych. 

Na sesji Radni zadecydowali również o zwiększeniu planu wydatków o 100 tys. zł na zadaniu inwestycyjnym dotyczącym wykonania dokumentacji projektowej dróg miejskich. Chodzi tutaj o przygotowanie projektu budowy nowej ulic łączącej ul. Sikorskiego z ul. Reymonta oraz dalej ul. Jesionowej od ul. Reymonta do ul. POW. 

Relacje filmowe z sesji można oglądać na kanale Youtube - Rada Miejska w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Rowerowa Stolica Polski.  Trening czas zacząć Sport

Rowerowa Stolica Polski. Trening czas zacząć

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych Kultura

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych

Ulica Powstańców Warszawy. Wiemy, kto przygotuje dokumentację Inwestycje

Ulica Powstańców Warszawy. Wiemy, kto przygotuje dokumentację

Rowy do odnowy Inwestycje

Rowy do odnowy

Komentarze