Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sesja Rady Miejskiej. Pieniądze na drogi

Sesja Rady Miejskiej. Pieniądze na drogi

1,5 mln zł w miejskim budżecie zabezpieczyli Radni Miejscy na wsparcie powiatu sieradzkiego przy dokończeniu przebudowy ul. Reymonta.

Ulica Reymonta jest drogą powiatową. W 2015 i 2016 r. przebudowana została na odcinku od skrzyżowania z aleją Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Ludową. Wówczas powiatowa inwestycja również wsparta została z miejskiego budżetu kwotą blisko 1,5 mln zł. Modernizację pozostałego odcinka, do ronda na południowo-zachodniej obwodnicy miasta, Powiat planuje rozpocząć w tym roku. Koszt prac szacowany jest na 5,5 mln zł. Czy prace uda się wykonać zależy więc od pozyskania zewnętrznych źródeł dofinansowania. Pierwsze z nich udało się już zapewnić. Poza środkami miejskimi Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu szuka wsparcia inwestycji w Funduszu Dróg Samorządowych. 

Na sesji Radni zadecydowali również o zwiększeniu planu wydatków o 100 tys. zł na zadaniu inwestycyjnym dotyczącym wykonania dokumentacji projektowej dróg miejskich. Chodzi tutaj o przygotowanie projektu budowy nowej ulic łączącej ul. Sikorskiego z ul. Reymonta oraz dalej ul. Jesionowej od ul. Reymonta do ul. POW. 

Relacje filmowe z sesji można oglądać na kanale Youtube - Rada Miejska w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Pamięci powstańców warszawskich Relacje

Pamięci powstańców warszawskich

Wzgórze ZamkOFFe na początek Festiwalu Rozrywka

Wzgórze ZamkOFFe na początek Festiwalu

15. SBWD z wyróżnieniem Inne

15. SBWD z wyróżnieniem

Piątkowska i Sternfelda do przebudowy Inwestycje

Piątkowska i Sternfelda do przebudowy

Komentarze