Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Sesja, której nie było

Sesja, której nie było

Zachowanie radnych odbieram, jako ucieczkę przed odpowiedzialnością – powiedział podczas briefingu prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Odniósł się w ten sposób do nieobecności 11 radnych podczas wczorajszej sesji. Z powodu braku quorum sesja nie odbyła się.

Wczoraj o godzinie 18.30 w sali B Urzędu Miasta Sieradza miała odbyć się sesja, którą na wniosek Prezydenta Sieradza zwołała Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Rozmarynowska. Na sali pojawiło się 10 spośród 21 radnych. - Doszło do sytuacji kuriozalnej, która nie miała jeszcze miejsca w naszym mieście. Na zwołaną na mój wniosek przez Przewodniczącą Rady Miejskiej sesję nie przyszło 11 radnych. Nie przyszła też sama przewodnicząca ani żaden z jej trzech zastępców. Taka sytuacja spowodowała, że nie miał kto sesji otworzyć ani poprowadzić. Takie zachowanie odbieram jako brak odpowiedzialności za sprawy miasta i brak szacunku wobec mieszkańców, urzędników, którzy te sesję przygotowali i tych radnych, którzy zjawili się wczoraj w urzędzie – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Osiewała.

Na zaplanowanej sesji miały zapaść ważne decyzje dotyczące określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. - Opłata śmieciowa to nie jest „widzimisię” Prezydenta Osiewały. To jest system bilansowania. Dochody, które uzyskujemy z wpływów od poszczególnych mieszkańców i niezamieszkałych nieruchomości muszą być równe z wydatkami. Dziś to się nie bilansuje. W sąsiednich miastach są stawki dużo wyższe niż te, które my proponujemy mieszkańcom Sieradza. Dzisiaj  składam jasną deklarację – że jeżeli okaże się, że zmienią się zewnętrzne przesłanki i poprawi się sytuacja - będę pierwszą osobą, która zawnioskuje aby te stawki obniżyć. Tak jak to było w 2014 roku, kiedy po objęciu urzędu zaproponowałem obniżenie opłat za wywóz nieczystości z 9.90 na 8,95 zł - mówi Paweł Osiewała.

Jak podkreślał Prezydent Sieradza, trwanie przy obecnych stawkach opłat za śmieci powoduje straty budżetu. W bieżącym roku rzędu kilkuset tysięcy złotych a w przyszłym roku rzędu ok. 2,5 miliona zł.
 - Przypomnę Państwu, że to pierwsza sesja rady, która nie odbyła się z powodu braku quorum. Radnym nie jest się tylko na dobre czasy, na świętowanie sukcesów. Są czasy trudne dla wszystkich i to właśnie teraz radni powinni wziąć szczególną odpowiedzialność za miasto. Dzisiaj Ci radni, którzy nie pojawili się na sesji, przyszli do swoich firm, do pracy. Na pracę dla mieszkańców czasu, a może chęci, nie znaleźli.

Kolejna sesja odbędzie się prawdopodobnie w najbliższy piątek.

Może Cię zainteresować

Busem przez świat. Spotkanie online Inne

Busem przez świat. Spotkanie online

Komunikat w sprawie wody Komunikaty

Komunikat w sprawie wody

Poprawa jakości powietrza... Nabór uzupełniający Komunikaty

Poprawa jakości powietrza... Nabór uzupełniający

Zmiany w rozkładach jazdy MPK Sieradz Komunikaty

Zmiany w rozkładach jazdy MPK Sieradz

Komentarze