Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Rowerowy Sieradz - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września 2020

Rowerowy Sieradz - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września 2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020 (ETZT) odbywa się od 16 do 22 września. Tegoroczny motyw przewodni ETZT to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Kampania zachęca do działań, które mogą przynieść natychmiastowe skutki i przyczynić się do rozwiązania problemu zanieczyszczenia, emisji dwutlenku węgla lub zatorów komunikacyjnych.

W ramach ETZT 2020:

Przyłącz się do zabawy i zawalcz z nami o tytuł dla Sieradza - „Rowerowa Stolica Polski”.


Sieradz przyłączył się do akcji „Rowerowa Stolica Polski” i ma szansę stać się właśnie rowerowym centrum Polski. Wystarczy jeździć na rowerze i rejestrować przejechane kilometry poprzez bezpłatną aplikację na telefon „Rowerowa Stolica Polski”.
To propozycja dla każdego, bez względu na wiek i możliwości. Liczy się każdy kilometr, nawet ten przejechany rowerem do pracy, po zakupy do sklepu czy z rodziną na drugi koniec Polski.

Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Rywalizację wygra miasto, które w przeliczeniu na 1 mieszkańca zbierze najwięcej kilometrów. Poza główną konkurencją, w której mieszkańcy będą zbierać kilometry dla Sieradza, możliwa będzie wewnętrzna rywalizacja w grupie, ale także pomiędzy grupami np. szkołami, zakładami pracy czy znajomymi. Stwarza to doskonałe warunki do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji, otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami oraz szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Ułatwi to odpowiednie planowanie nowych ścieżek oraz małej infrastruktury rowerowej w mieście. Dla najlepszych przewidziano nagrody. A trochę ich będzie - dwie nagrody po 1.000 zł, w formie bonów do sklepu sportowego, dla kobiety i mężczyzny, którzy wykręcą we wrześniu najwięcej kilometrów. Drugie miejsca to bony o wartości 700 zł każdy i trzecie o wartości 500 zł każdy. Będą także upominki dla innych uczestników tego wyzwania.

Rowerowe Łódzkie – system wypożyczalni rowerów miejskich - dołącz do nas.Wypożycz rower na jednej z 12 stacji rowerowych w Sieradzu i korzystaj z 20 minutowych bezpłatnych przejazdów.


W celu rozpoczęcia korzystania z Systemu Rowerowe Łódzkie konieczne jest dokonanie rejestracji oraz wniesienie opłaty inicjalnej. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.rowerowelodzkie.pl, dzwoniąc na Infolinię lub za pomocą aplikacji mobilnej Rowerowe Łódzkie. Po rejestracji, SMS-em na wskazany numer telefonu oraz w wiadomości wysłanej na adres e-mail otrzymasz PIN, niezbędny do korzystania z Systemu Rowerowe Łódzkie. Pamiętaj również o potwierdzeniu rejestracji klikając w link aktywacyjny, który otrzymasz mailem.
Wypożyczenie roweru możliwe jest poprzez: aplikację mobilną Rowerowe Łódzkie, przyłożenie sparowanej karty dotykowej RFID lub kontakt z Infolinią. Za pomocą aplikacji mobilnej: Zeskanuj kod QR na rowerze lub wpisz numer roweru i wybierz WYPOŻYCZ ROWER. Za pomocą karty RFID – wystarczy przyłożyć kartę do czytnika i gotowe.

Może Cię zainteresować

Olimpijska lekcja WF w "Ósemce" Sport

Olimpijska lekcja WF w "Ósemce"

Piknik hetmański na Hetmańskim Rozrywka

Piknik hetmański na Hetmańskim

Krajobrazy sieradzkie na kalendarzu Relacje

Krajobrazy sieradzkie na kalendarzu

Komunikat w sprawie wody Komunikaty

Komunikat w sprawie wody

Komentarze