Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Rowerowa Stolica Polski. Kręcimy dalej

Rowerowa Stolica Polski. Kręcimy dalej


Ponad 70 tys. km dla Sieradza wykręcili rowerzyści, którzy wzięli udział w oficjalnym treningu tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski. Dało nam to 6 miejsce w Polsce! Teraz czas na właściwą rywalizację. - Liczymy, że wynik ten będzie jeszcze lepszy - mówi Agnieszka Cieślak, koordynator akcji w naszym mieście

Sieradz przyłączył się po raz drugi do akcji „Rowerowa Stolica Polski” i ma szansę stać się właśnie rowerowym centrum Polski. Wystarczy jeździć na rowerze i rejestrować przejechane kilometry poprzez bezpłatną aplikację na telefon „AKTYWNE MIASTA”. Do zabawy zgłosiło się już prawie 40 miast. Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji ww. darmową aplikację „AKTYWNE MIASTA” (z właściwego dla siebie sklepu Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. W naszym przypadku to będzie SIERADZ. - Bez względu na to, gdzie będziemy kręcić te kilometry, jeżeli wybierzemy miasto Sieradz, to kręcimy je właśnie dla naszego miasta. Zachęcajmy więc znajomych, rodzinę, także spoza Sieradza aby jeździli i kręcili kilometry dla nas – mówi Agnieszka Cieślak, sieradzka koordynatorka akcji Rowerowa Stolica Polski.

Rywalizację wygra miasto, które w przeliczeniu na 1 mieszkańca zbierze najwięcej kilometrów. Poza główną konkurencją, w której mieszkańcy będą zbierać kilometry dla Sieradza, możliwa będzie wewnętrzna rywalizacja w grupie, ale także pomiędzy grupami np. szkołami, przedszkolami, zakładami pracy czy znajomymi. Można stworzyć grupę z przyjaciółmi. Stwarza to doskonałe warunki do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play oraz propagowania zdrowego stylu życia. - Garnitur nie przeszkadza w tym, by wsiąść na rower i przyjechać do pracy - przyznaje Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W oficjalnym treningu, który trwał od końca marca do maja, rowerzyści dla Sieradza wykręcili ponad 70 tys. km, co uplasowało nasze miasto w pierwszej dziesiątce tej rywalizacji. - Jestem mile zaskoczona tym, jak wyglądał trening. Byliśmy bardzo zaangażowani - przyznaje Beata Michalska, ambasadorka RSP w Sieradzu.
Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji, otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami oraz szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Ułatwi to odpowiednie planowanie nowych ścieżek oraz małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Finał 30 czerwca 2021 roku.

Dla najlepszych przewidziano nagrody. A trochę ich będzie - dwie nagrody po 1 000 zł, w formie bonów do sklepu sportowego, dla kobiety i mężczyzny, którzy wykręcą w czerwcu najwięcej kilometrów. Drugie miejsca to bony o wartości 700 zł każdy i trzecie o wartości 500 zł każdy. Będą także upominki dla innych uczestników w poszczególnych grupach.

W tym roku Miasto Sieradz wspierać będą ambasadorzy Rowerowej Stolicy Polski: Beata Michalska – miłośniczka gór, rowerów i rzecznik prasowy 15.SBWD; Olgierd Neyman – dyrektor WODN w Sieradzu i człowiek, który na rowerze zjeździł niemal całą Europę; Bartosz Matusiak – zapalony rowerzysta i m.in. instruktor spinningu. Partnerami akcji została 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu i sklep rowerowy 4bike z Sieradza.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Miasto Bydgoszcz.

Może Cię zainteresować

Miasto grunty sprzedaje Komunikaty

Miasto grunty sprzedaje

Przyjeciel nie problem - pomóż zaplanować populację psów i kotów - edycja 2021 Komunikaty

Przyjeciel nie problem - pomóż zaplanować populację psów i kotów - edycja 2021

Dzień Flagi Relacje

Dzień Flagi

30 lat minęło Relacje

30 lat minęło

Komentarze