Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Rowerowa Stolica Polski.  Trening czas zacząć

Rowerowa Stolica Polski. Trening czas zacząć

Lubicie jeździć na rowerach? Jeżeli tak, to czeka na Was 1 000 zł i inne nagrody. Pobierz aplikację na telefon, przyłącz się do zabawy i zawalcz o tytuł dla Sieradza - „Rowerowa Stolica Polski”.

Sieradz przyłączył się po raz drugi do akcji „Rowerowa Stolica Polski” i ma szansę stać się właśnie rowerowym centrum Polski. Wystarczy jeździć na rowerze i rejestrować przejechane kilometry poprzez bezpłatną aplikację na telefon „AKTYWNE MIASTA”. Do zabawy zgłosiło się już prawie 40 miast

Startujemy 1 czerwca 2021 r.

Ale już 21 marca 2021 r. rusza oficjalny trening, czyli rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami. Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji, a także przygotowali swoje ciało do właściwej rywalizacji sportowej oraz zachęcenia jak największej liczy chętnych do wspólnej zabawy.

Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji ww. darmową aplikację „AKTYWNE MIASTA” (z właściwego dla siebie sklepu Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. W naszym przypadku to będzie SIERADZ.

- Bez względu na to, gdzie będziemy kręcić te kilometry, jeżeli wybierzemy miasto Sieradz, to kręcimy je właśnie dla naszego miasta. Zachęcajmy więc znajomych, rodzinę, także spoza Sieradza aby jeździli i kręcili kilometry dla nas – mówi Agnieszka Cieślak, sieradzka koordynatorka akcji Rowerowa Stolica Polski.

 

Rywalizację wygra miasto, które w przeliczeniu na 1 mieszkańca zbierze najwięcej kilometrów. Poza główną konkurencją, w której mieszkańcy będą zbierać kilometry dla Sieradza, możliwa będzie wewnętrzna rywalizacja w grupie, ale także pomiędzy grupami np. szkołami, przedszkolami, zakładami pracy czy znajomymi. Można stworzyć grupę z przyjaciółmi. Stwarza to doskonałe warunki do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play oraz propagowania zdrowego stylu życia.
To właśnie taką wewnętrzną rywalizację między szkołami, podczas ubiegłorocznej edycji RSP, wygrała Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu. – Nasza społeczność bardzo aktywnie wzięła udział w akcji. Kręcili nie tylko sami uczniowie i nauczyciele, ale także ich rodziny. Przed nami druga edycja i również będziemy robić wszystko, by tych kilometrów przejechać jak najwięcej – mówiła podczas konferencji inaugurującej oficjalne treningi Helena Rajewska, dyrektor SP 10.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji, otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami oraz szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Ułatwi to odpowiednie planowanie nowych ścieżek oraz małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Finał 30 czerwca 2021 roku.

Dla najlepszych przewidziano nagrody. A trochę ich będzie - dwie nagrody po 1 000 zł, w formie bonów do sklepu sportowego, dla kobiety i mężczyzny, którzy wykręcą w czerwcu najwięcej kilometrów. Drugie miejsca to bony o wartości 700 zł każdy i trzecie o wartości 500 zł każdy. Będą także upominki dla innych uczestników w poszczególnych grupach.

Jest to świetna propozycja dla każdego, bez względu na wiek i możliwości. Liczy się każdy kilometr, nawet ten przejechany rowerem do pracy, po zakupy do sklepu czy z rodziną na drugi koniec Polski. – Przed nami duże wyzwanie, ale z taką ilością zapaleńców rowerowej jazdy, którzy w tym roku będą wspierać nasze miasto, jestem przekonany, że tych kilometrów przejechanych na rowerze będzie zdecydowanie więcej niż rok temu – przyznaje Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W tym roku Miasto Sieradz wspierać będą ambasadorzy Rowerowej Stolicy Polski: Beata Michalska – miłośniczka gór, rowerów i rzecznik prasowy 15.SBWD; Olgierd Neyman – dyrektor WODN w Sieradzu i człowiek, który na rowerze zjeździł niemal całą Europę; Bartosz Matusiak – zapalony rowerzysta i m.in. instruktor spinningu. Partnerami akcji została 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu i sklep rowerowy 4bike z Sieradza.

Może Cię zainteresować

Sieradz na mapie 6. PKO Biegu Charytatywnego! Sport

Sieradz na mapie 6. PKO Biegu Charytatywnego!

XI Jarmark Powiatowy Inne

XI Jarmark Powiatowy

Informacja dla uprawnionych odbiorców ciepła Komunikaty

Informacja dla uprawnionych odbiorców ciepła

Dzień bez samochodu Inne

Dzień bez samochodu

Komentarze