Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Rowerowa przejażdżka z legendami polskiego kolarstwa

Rowerowa przejażdżka z legendami polskiego kolarstwa

To będzie nie lada gratka dla miłośników rowerów i  kibiców kolarstwa, szczególnie tych, którzy pamiętają sukcesy biało-czerwonych odnoszone w latach 70. XX wieku. W piątek (08.10) do Sieradza przyjadą dwaj medaliści olimpijscy: Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik, którzy nie tylko podzielą się wspomnieniami z najlepszych lat swojej kariery, ale także zaproszą na wspólną rowerową przejażdżkę po naszym mieście. Obydwaj znakomici kolarze, choć już po siedemdziesiątce, wciąż mogą się pochwalić znakomitą kondycją, co w głównej mierze zawdzięczają jeździe na rowerze. Do tej formy aktywności znakomici sportowcy zachęcają seniorów w całej Polsce, tym razem w Sieradzu.

Wszystkich chętnych do spotkania i wspólnej jazdy z naszymi wybitnymi kolarzami zapraszamy na stadion MOSiR-u przy ul. Sportowej 1, gdzie na 10:30 zaplanowana jest zbiórka do wspólnego wyjazdu na ok. 5 km trasę po Sieradzu, w trakcie którego zaplanowane są trzy krótkie przystanki poświęcone historii miejsc i postaci związanych z miastem (Wzgórze Zamkowe, Ary Sternfeld, Antoine Cierplikowski). Wspólna przejażdżka zakończy się spotkaniem z Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem, podczas  której nasi mistrzowie podzielą się wspomnieniami z rowerowych tras i odpowiedzą na pytania, a całość zakończy się kolarską strefą bufetu z ciepłym posiłkiem dla wszystkich uczestników.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Rowerem po zdrowie” w ramach programu „Sportowe Wakacje +” finansowanego przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Mieczysław Nowickikolarz torowy i szosowy, srebrny (jazda druż. na czas) i brązowy (wyścig ze startu wspólnego) medalista olimpijski z Montrealu’76, mistrz świata z Yvoir,75 i brązowy medalista z San Cristóbal’77 (jazda druż. na czas), wielokrotny medalista mistrzostw Polski, uczestnik Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, zwycięzca wyścigów: dookoła Szkocji’75 i dookoła Nadrenii,76.  Po zakończeniu kariery sportowej był m.in. prezesem Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, dyrektorem Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków; obecnie jest Wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezesem Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i Prezesem Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi.

Tadeusz Mytnikkolarz torowy i szosowy, srebrny medalista olimpijski z Montrealu,76 (jazda druż. na czas),  dwukrotny mistrz świata (Barcelona’73, Yvoir,75) i brązowy medalista (San Cristóbal’77) w jeździe druż. na czas; wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw Polski w jeździe na czas, zwycięzca Tour de Pologne’75, wielokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju. Po zakończeniu kariery zajmował się m.in. organizacją wyścigów kolarskich, jest członkiem zarządu Towarzystwa Olimpijczyków Polskich.  

 

Może Cię zainteresować

Policja Państwowa Ziemi Sieradzkiej wg danych na 1938 i 1939 rok Inne

Policja Państwowa Ziemi Sieradzkiej wg danych na 1938 i 1939 rok

Spotkanie z Pawłem Gołębiem Kultura

Spotkanie z Pawłem Gołębiem

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w sieradzkich placówkach Edukacja

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w sieradzkich placówkach

Przeżyłam z tobą tyle lat... Złote gody w Sieradzu Inne

Przeżyłam z tobą tyle lat... Złote gody w Sieradzu

Komentarze