Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Rondo to nie koniec

Rondo to nie koniec

- To rondo było konieczne, co widać po uchu jaki się  tutaj odbywać. To też kolejna inwestycja, która realizowana jest wspólnie z Miastem Sieradzem - mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego podczas wizytacji niedawno oddanego do użytkowania ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, 1.Maja i 3.Maja

Rondo, to długo wyczekiwana inwestycja na niebezpiecznym odcinku dróg wojewódzkich nr 480 i nr 482 oraz drogi gminnej. Zakres prac obejmował rozbudowę dotychczasowego skrzyżowania, wybudowanie nowych chodniki, kanalizacji deszczową oraz przebudowę sieci wodociągowej i oświetlenia drogowego. Inwestycja kosztowała blisko 3,8 mln zł z czego aż 2,2 mln zł pochodziło z budżetu Miasta. - To jest jeden z elementów współpracy z Panem Marszałkiem. Mam nadzieję, że będzie ona przynosiła kolejne efekty, aby mieszkańcy Sieradza mogli korzystać z tak pięknej infrastruktury - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
W podobnym tonie wypowiadał się również marszałek. - Jestem przekonany, że to nie koniec. Nowy Ład zapowiadany przez rząd przyniesie duże możliwości inwestycyjne w infrastrukturę - przekonywał włodarz województwa łódzkiego.

Dobre wiadomości dla Sieradza miał Mirosław Kukliński, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. - W projektowaniu jest droga 479 a więc ul. Uniejowska. To również powinno interesować mieszkańców Sieradza, bo tak naprawdę będzie to drugi etap inwestycji, poprzez jej dokończenie aż do drogi krajowej nr 83. Inwestycja, po wyłonieniu wykonawcy powinna zacząć się na początku przyszłego roku. Być może także dalsza część nakładek, by spełnić postulaty prezydenta - wyjaśniał dyrektor. 


Może Cię zainteresować

Ulica Powstańców Warszawy. Wiemy, kto przygotuje dokumentację Inwestycje

Ulica Powstańców Warszawy. Wiemy, kto przygotuje dokumentację

Przyjeciel nie problem - pomóż zaplanować populację psów i kotów - edycja 2021 Komunikaty

Przyjeciel nie problem - pomóż zaplanować populację psów i kotów - edycja 2021

Projekt nowej drogi Inwestycje

Projekt nowej drogi

Zmiana na stanowisku prezesa PEC w Sieradzu Komunikaty

Zmiana na stanowisku prezesa PEC w Sieradzu

Komentarze