Post

aktualność

Aktualność Remont MBP czas zacząć

Remont MBP czas zacząć

W Urzędzie Miasta Sieradza podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

Wykonawcą prac jest firma „SAF-BUD” z Sieradza. Cena usług proponowanych przez sieradzkie przedsiębiorstwo okazała się najatrakcyjniejsza spośród pięciu zgłoszonych ofert. Za wykonanie prac firma zaoferowała 1.264.104,53 zł.  
Jak wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza w ramach inwestycji charakterystyczny budynek, zlokalizowany w samym centrum Sieradza, w parku Broniewskiego, zyska całkowicie nowe oblicze. Na parterze zaplanowano hall główny, wypożyczalnię, biuro pomieszczenie porządkowe oraz toalety dla niepełnosprawnych. Na piętrze znajdować się będzie: czytelnia, biuro, pomieszczenia socjalne dla pracowników. Na poziomie piwnicy przewidziano magazyny książek oraz pomieszczenia techniczne. Dla potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie zainstalowana winda.

Budynek zostanie także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto w ramach zadania wykonane zostaną roboty budowlane polegające na wymianie instalacji elektrycznej, położeniu instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz grzewczej.

Miejska Biblioteka Publiczna dzięki projektowi wzbogaci się także o nowe wyposażenie. Będzie to m.in. oprogramowanie, które umożliwi korzystanie z zasobów instytucji osobom niepełnosprawnym, a także poszerzenie oferty edukacyjno – kulturalnej Biblioteki. W ramach zadania przewiduje się również zakup m.in. wrzutni do zwrotu książek, projektora, ekranu, drukarki oraz klawiatury brajlowskiej, lupy i nakładki optycznej, programu udźwiękawiającego system operacyjny, systemu powiadamiania sms.

Dodatkowo w ramach działań kulturalno-edukacyjnych przewidziano organizację kursu komputerowego dla seniorów oraz ogólnopolskiego konkursu poetyckiego i działania informacyjno – promocyjne.

Warto podkreślić, że sieradzki magistrat na wykonanie zadania zdobył środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości prawie 900 tys. zł.

Choć w najbliższych miesiącach w bibliotece będą prowadzone prace remontowe, to czytelnicy nadal będą mogli korzystać z jej zasobów. Na czas inwestycji MBP została przeniesiona do Gimnazjum nr 3 (ul. Broniewskiego 30 - świetlica szkolna). Przez lipiec i sierpień biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku  w godz. 8-15.

A tak MBP będzie wyglądać po zakończeniu inwestycji


Może Cię zainteresować

Żywa lekcja WOS Edukacja

Żywa lekcja WOS

USC pracuje krócej Komunikaty

USC pracuje krócej

Wiejska a nie wiejska Inwestycje

Wiejska a nie wiejska

Akcja „Kompostuj odpady trwa. Komunikaty

Akcja „Kompostuj odpady trwa.

Komentarze