Post

aktualność

Aktualność Razem z sąsiadami

Razem z sąsiadami

Projekt „Zduńska Wola Razem!” zgłoszony przez naszych sąsiadów, Miasto Zduńska Wola, w finale ogólnopolskiego konkursu „odLOTTOwa jazda”. O tym, czy Fundacja LOTTO dofinansuje budowę pierwszego w mieście integracyjnego placu zabaw zdecydują rowerzyści. Autorzy projektu zwracają się z prośbą do mieszkańców całego regionu o „kręcenie” na rzecz dzieci.

Miasto Zduńska Wola zgłosiło koncepcję budowy Fundacji LOTTO. Do finału konkursu „odLOTTOwa jazda” fundacja zakwalifikowała 45 projektów z całej Polski. Dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł otrzyma ten, który zgromadzi największą liczbę kilometrów przejechanych na rowerach.
Nowy plac zabaw zaplanowano na terenie stadionu przy ul. Łaskiej. Jest to popularne miejsce uprawiania sportów, spacerów i rekreacji. – Stadion znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, jest dobrze skomunikowany ze wszystkimi jego obszarami, w tym z najdalej wysuniętą dzielnicą Karsznice. Znajdują się tu parkingi dla samochodów oraz stacja roweru miejskiego. Teren jest płaski, a ścieżki utwardzone, co ułatwia poruszanie się osobom z dysfunkcjami ruchu – wyjaśnia Marcel Jarosławski, miejski rzecznik osób niepełnosprawnych. 
Zasady są proste: trzeba pobrać na smartfona aplikację „odLOTTOwa jazda”, po jej uruchomieniu i zarejestrowaniu się (np. przez profil na Facebooku lub konto google) należy wybrać projekt Zduńskiej Woli, a następnie włączać ją zawsze podczas jazdy rowerem. System będzie liczył przejechany dystans i zapisywał na koncie projektu. Kilometry zbierane są do 30 września br. – Do zabawy może dołączyć każdy podróżujący rowerem na terenie Polski.

Co należy zrobić, by zbierać kilometry na integracyjny plac zabaw w Zduńskiej Woli?
1.    Pobierz na smartfon aplikację „odLOTTOwa jazda”.
    Android: http://bit.ly/Android_odLOTTOwaJazda   
    iOS: http://bit.ly/iOS_odLOTTOwaJazda
2.    Uruchom ją i zarejestruj (stwórz nowe konto lub użyj profilu na Facebooku).
3.    Wybierz projekt „Zduńska Wola Razem!”.
4.    Uruchamiaj aplikację zawsze, gdy jeździsz rowerem.
5.    System będzie liczył przejechany dystans i zapisywał na koncie projektu.
6.    Kilometry zbieramy do 30 września br.
7.    Namów znajomych, by kręcili razem z nami!

Może Cię zainteresować

Ponad 4 mln zł na drogi Inwestycje

Ponad 4 mln zł na drogi

Sieradz lubię TV - COVID-19 nie daje o sobie zapomnieć

Sieradz lubię TV - COVID-19 nie daje o sobie zapomnieć

Sieradz w czasie pandemii 16.04.2020 Relacje

Sieradz w czasie pandemii 16.04.2020

Łąki kwietne w Sieradzu Inne

Łąki kwietne w Sieradzu

Komentarze