Post

aktualność

Aktualność Razem budowaliśmy Sieradz...

Razem budowaliśmy Sieradz...


Już po raz 22 odbył się Dzień Judaizmu, święto które ma przede wszystkim promować dialog pomiędzy Polakami i Żydami odbyło się także w Sieradzu.

Obchody rozpoczęły się tradycyjnie spotkanie przy ścianie memorialnej przy bazylice mniejszej. - Wcześniej razem mieszkaliśmy, razem budowaliśmy Sieradz i całą Polskę. A potem wspólnie ginęliśmy, czasami razem czasami osobno. W jaki sposób powinniśmy pamiętać o tych, którzy stracili wtedy życie? Dla mnie to jasne i proste. Zawsze musimy być razem, tak jak byliśmy razem przed wojną. Nie ma innego wyjścia, wtedy w pamięci pozostaną z nami na zawsze - mówił Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.
Po wspólnej modlitwie prowadzonej przez rabina oraz biskupa pomocniczego Stanisława Gębickiego, złożono kwiaty i zapalono znicze przy ścianie na której widnieją m.in. tablice z nazwiskami sieradzan, którzy zginęli w radzieckim bombardowaniu Sieradza, które miało miejsce 20 stycznia 1945 r.
Dalsza część obchodów przeniosła się do bazyliki mniejszej, gdzie homilię wygłosił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Komisji Episkopatu Polski.
W Teatrze Miejskim odbył się zaś koncert "Dla moich braci i sióstr" w wykonaniu Symcha Kellera z zespołem.


Może Cię zainteresować

Jest dofinansowanie do kogeneracji Inwestycje

Jest dofinansowanie do kogeneracji

Młodzi radni na pierwszych obradach Inne

Młodzi radni na pierwszych obradach

Młodzi dla klimatu Relacje

Młodzi dla klimatu

Wystartował projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej Komunikaty

Wystartował projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej

Komentarze