Post

aktualność

Aktualność Razem budowaliśmy Sieradz...

Razem budowaliśmy Sieradz...


Już po raz 22 odbył się Dzień Judaizmu, święto które ma przede wszystkim promować dialog pomiędzy Polakami i Żydami odbyło się także w Sieradzu.

Obchody rozpoczęły się tradycyjnie spotkanie przy ścianie memorialnej przy bazylice mniejszej. - Wcześniej razem mieszkaliśmy, razem budowaliśmy Sieradz i całą Polskę. A potem wspólnie ginęliśmy, czasami razem czasami osobno. W jaki sposób powinniśmy pamiętać o tych, którzy stracili wtedy życie? Dla mnie to jasne i proste. Zawsze musimy być razem, tak jak byliśmy razem przed wojną. Nie ma innego wyjścia, wtedy w pamięci pozostaną z nami na zawsze - mówił Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.
Po wspólnej modlitwie prowadzonej przez rabina oraz biskupa pomocniczego Stanisława Gębickiego, złożono kwiaty i zapalono znicze przy ścianie na której widnieją m.in. tablice z nazwiskami sieradzan, którzy zginęli w radzieckim bombardowaniu Sieradza, które miało miejsce 20 stycznia 1945 r.
Dalsza część obchodów przeniosła się do bazyliki mniejszej, gdzie homilię wygłosił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Komisji Episkopatu Polski.
W Teatrze Miejskim odbył się zaś koncert "Dla moich braci i sióstr" w wykonaniu Symcha Kellera z zespołem.


Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 19.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 19.05.2020

Załatw sprawy urzędowe przez internet Komunikaty

Załatw sprawy urzędowe przez internet

Komunikat MOPS Komunikaty

Komunikat MOPS

Miasto kwiatów Inne

Miasto kwiatów

Komentarze