Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność "Zimna wojna" kino na leżakach

"Zimna wojna" kino na leżakach

Lato powoli się kończy, a z nim również nasza wakacyjna akcja Lato w mieście. W ten weekend z latem będziemy się żegnać na leżakach, a to za sprawą ostatniego letniego kina pod chmurką, w którym wyświetlimy fenomenalną "Zimną wojnę".
Na seans KINA NA LEŻAKACH zapraszamy w sobotę 19.09.2020 o godzinie 19:00 do Parku Broniewskiego, gdzie będziemy wspólnie z mieszkańcami miasta i organizatorami świętować 75 rocznicę utworzenie powojennego przemysłu i szkolnictwa filmowego, których działalność przez dziesięciolecia przyczyniła się do powstania zaszczytnego określenia „Łódź filmowa”.
W 1945 roku przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi powstało pierwsze filmowe atelier. To ono dało początek Wytwórni Filmów Fabularnych. Wtedy też rozpoczęła się produkcja słynnych "Zakazanych piosenek" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, który uznaje się za pierwszy polski powojenny film fabularny. Pamiętne kreacje stworzyli w nim Jerzy Duszyński oraz Danuta Szaflarska.
Marka “Łodzi Filmowej” przetrwała przez lata, o czym najlepiej świadczą międzynarodowe sukcesy firmy producenckiej Opus Film z “Idą” (pierwszy Oscar dla polskiej kinematografii w kategorii najlepszy film zagraniczny, (2013) oraz “Zimną wojną” Pawła Pawlikowskiego na czele (2018).
To właśnie projekcja filmu “Zimna Wojna” zwieńczy Lato w Mieście. Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie... muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza.
Warto, szczególnie jeśli jeszcze nie widzieliście.
Seans współfinansowany jest ze środków Sieradzkiego Centrum Kultury. Zadanie "75 Łodzi Filmowej" jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020. Partnerami wydarzenia są: EC1, Łódź Film Commission, Narodowe Centrum Kultury Filmowej , Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Łódź Miasto Filmu UNESCO.
Nadal pozostajemy w trudnej sytuacji epidemicznej, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do wymagań organizatorów oraz zachowanie stosownego odstępu wyznaczonego leżakami.

Może Cię zainteresować

Komunikat w sprawie ptasiej grypy Zdrowie

Komunikat w sprawie ptasiej grypy

Nowe zasady pracy Urzędu Miasta Komunikaty

Nowe zasady pracy Urzędu Miasta

Świąteczny konkurs Relacje

Świąteczny konkurs

XLI Sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź Rada Miejska

XLI Sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź

Komentarze