Post

aktualność

Aktualność "Zielony ryneczek" otwarty

"Zielony ryneczek" otwarty


Odmieniony "Zielony ryneczek" oficjalnie oddany do użytku. Nowy kompleks oferuje pond 50 straganów i pawilonów oraz 71 miejsc przygotowanych do handlu okresowego.

Modernizacja starego ryneczku, który od wielu lat szpecił tę część miasta, trwała od 2018 r. - Już w czasie prowadzonych prac okazało się, że zmienić trzeba było stację zasilającą obiekt w prąd "Zielony ryneczek", co spowodowało, że właściwie od nowa trzeba było zacząć cały proces związany z przyłączem energetycznym. Następnie czekaliśmy na wszelkie odbiory techniczne i wreszcie zgodę na użytkowanie obiektu. Dzisiaj wreszcie "Zielony ryneczek" oddaliśmy najemcom - wyjaśnia Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza.
Ci mają teraz czas na przeprowadzkę do boksów i pawilonów. Powinno to zająć ok. 10 dni. Ilość chętnych na prowadzenie handlu na zmodernizowanym ryneczku była bardzo duża. Przydziałem miejsc zajmowała się specjalnie do tego celu powołana komisja, złożona z pracowników Urzędu Miasta, Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz radnych.

"Zielony ryneczek" składa się teraz  z 39 boksów handlowych otwartych (straganów), 15 pawilonów handlowych zamkniętych, ogólnodostępnych toalet, pomieszczenia gospodarczego oraz miejsc dla handlu okresowego. Tych ostatnich jest 71.
Całość uzupełniają elementy małej architektury i zieleń.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.597.167,97 zł , w tym dofinansowanie w wysokości 982.990 zł z programu "Mój rynek" w ramach Programu Poprawy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.


Może Cię zainteresować

Komunikat MOPS Komunikaty

Komunikat MOPS

Ostrzeżenie przed burzami z gradem Komunikaty

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Sieradz w czasie pandemii 17.04.2020 Relacje

Sieradz w czasie pandemii 17.04.2020

Sieradz lubię TV - 19.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 19.05.2020

Komentarze