Post

aktualność

Aktualność "Nowa" plaża w Sieradzu

"Nowa" plaża w Sieradzu

Nowa plaża w Sieradzu powoli staje się faktem. Jej wielki test już w najbliższą niedzielę 25 czerwca.

Trwają intensywne prace związane z realizacją projektu "Zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych nad rzeką Wartą w rejonie ulicy Portowej w Sieradzu". Powiększona i zagospodarowana plaża, zagospodarowane wybrzeże i zestaw basenów odkrytych - tak będzie to wyglądało w lipcu 2018 roku. Jednak już w tym roku urząd udostępni część z tej realizacji.

- Przed nami test, na nowo zagospodarowanej plaży. Chcieliśmy przynajmniej część z realizacji naszego dużego projektu uruchomić już w tym roku. Na pewno nie jest to efekt końcowy, na który mogą liczyć mieszkańcy. Plaża jest świeżo zrobiona, musi jeszcze na dobre "wrosnąć" w przestrzeń, ale jestem pewien, że jej powiększenie, a przede wszystkim uregulowanie to dobry krok w nadchodzące wakacje. - mówi prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Tereny nad rzeką Wartą przy ulicy Portowej to obecnie swego rodzaju plac budowy, na co zwraca uwagę nadzorujący realizację Tomasz Bekalarek z UM Sieradz.

- Jesteśmy w trakcie realizacji projektu. Teren będzie zmieniał się intensywnie przez najbliższej 12 miesięcy. Sama plaża została poszerzona, wyrównana. Ostateczne zagospodarowanie terenu i nadanie mu końcowego kształtu dopiero przed nami. Plaża będzie większa, ale regularne kąpielisko będzie w miejscu dotychczasowego - podkreśla T. Bekalarek. 

Więcej piasku, to na pewno więcej zabawy. Szczególnie dla miłośników siatkówki plażowej co postanowili wykorzystać organizatorzy imprezy pod nazwą I Sieradzki Plażing, Grilling - Turniej Siatkówki Plażowej Sieradz 2017. ULKS MOSIR Sieradz, MOSiR Sieradza oraz UM Sieradza zapraszają w niedzielę od godziny 11.00. Piasek i atrakcje dla młodszych i starszych gwarantowane. Szczegóły na plakacie.

Może Cię zainteresować

Staro(nowo)warcka Inwestycje

Staro(nowo)warcka

Park linowy. Ostatni taki sezon Inwestycje

Park linowy. Ostatni taki sezon

Pumptrack powstanie w Sieradzu Inwestycje

Pumptrack powstanie w Sieradzu

Szukamy rówieśników sieradzkiego mostu Komunikaty

Szukamy rówieśników sieradzkiego mostu

Komentarze