Post

aktualność

Aktualność "Bezpieczne wakacje 2019"

"Bezpieczne wakacje 2019"

Straż  Miejska wzorem lat ubiegłych,  przeprowadza akcję profilaktyczną w przedszkolach „BEZPIECZNE WAKACJE 2019”. Większość przedszkoli Strażnicy Miejscy odwiedzili już  w miesiącu czerwcu  jeszcze przed okresem wakacyjnym ( rozdano ponad 250 elementów odblaskowych).

 W sierpniu przedstawiciele Zespołu ds. Działań Profilaktycznych w sieradzkiej Straży Miejskiej odwiedzają dyżurujące na terenie miasta Sieradza w okresie wakacyjnym  przedszkola. Pierwszą wizytę przeprowadzono w Przedszkolu nr 1 na ul. Pl. Wojewódzkim Celem podejmowanych działań profilaktycznych jest wzbogacenie dzieci o wiedzę dotyczącą  bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku m. in. nad wodą oraz w górach. Chcemy aby dzieci udające się na wakacyjny odpoczynek wyjechały na wakacje i z nich szczęśliwie wróciły do swoich domów. Uczulamy dzieci aby wykazywały daleko posuniętą ostrożność i czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi tzn. nie przyjmowały prezentów, nie oddalały się z obcymi od rodziców lub opiekunów oraz unikały kontaktu z nieznanymi zwierzętami. Po każdym spotkaniu Strażnicy Miejscy przekazują  dzieciom  drobne upominki  w postaci min.  elementów odblaskowych. Strażnicy Miejscy odwiedzą również  pełniące dyżur  w okresie wakacyjnym pozostałe Przedszkola na terenie miasta Sieradza.

W okresie wakacyjnym siedzibę Straży miejskiej odwiedziły również dzieci spędzające wakacje na półkoloniach. Zapoznano dzieci z pracą strażników miejskich, środkami przymusu bezpośredniego, szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz systemem monitoringu wizyjnego miasta Sieradza.

Może Cię zainteresować

Szczepienia dla mieszkańców Zdrowie

Szczepienia dla mieszkańców

I po wakacjach... Edukacja

I po wakacjach...

Sieradzki świadek historii Relacje

Sieradzki świadek historii

Na pumptracku tylko w kasku Inwestycje

Na pumptracku tylko w kasku

Komentarze