Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Punkt pomocowy dla Ukrainy

Punkt pomocowy dla Ukrainy

Od poniedziałku, 28 lutego, rusza punkt pomocowy dla Ukraińców. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz sieradzkim Urzędzie Miasta przyjmowane  będą dary rzeczowe dla objętego działaniami wojennymi naszego sąsiada

- Planowana jest zarówno zbiórka dla Ukraińców, które przyjadą do Sieradza, jak również przygotowany zostanie transport darów dla obywateli Ukrainy, którzy pozostali w kraju - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Dary przyjmowane będą w budynku MOPS przy ul. Polnej 18/12 (w godzinach od 8 do 15) oraz w Biurze Obsługi Klienta UM Sieradz przy placu Wojewódzkim 1 (w godzinach od 7.30 do 15.30). Oba punkty pracować będą od poniedziałku do piątku

Jak wyjaśniają Krzysztof Bejmert, dyrektor MOPS oraz Grzegorz Delida, który koordynuje akcją, obecnie najbardziej potrzebne są:
•    materiały opatrunkowe,
•    żywność długoterminowa, hermetycznie zapakowana,
•    środki higieny (kosmetyki, środki czystości, pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, pasty do zębów, ręczniki, szczotki i szczoteczki, itd.),
•    nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, koce, materace, pościel itd.)
•    przybory szkolne, zabawki .

-  Możemy przyjmować także inne dary po wcześniejszym uzgodnieniu. W razie potrzeby lista darów będzie uzupełniana. Ważne, żeby były to rzeczy nowe - mówi Delida.

Uwaga! Prosimy o nieprzynoszenie rzeczy innych niż wskazane w liście bez wcześniejszego uzgodnienia.


- Potrzebna jest również pomoc każdego, kto chce włączyć się do akcji. Niezbędne będzie również wsparcie wolontariuszy, którzy pomogą nawiązać kontakt z osobami, które przyjadą do Sieradza i będą chciały zostać tu na dłużej. Prosimy o zgłaszanie się  szczególnie osób które znają język ukraiński. Prosimy również o zgłaszanie się osób, które chciałyby przyjąć pod swój dach osoby uciekające przed okrutnymi skutkami wojny - podkreśla prezydent.

Poszukiwani są: tłumacze, lekarze, psycholodzy, prawnicy, pedagodzy i inne osoby, które pomogą zadbać o prawidłowy rozwój dzieci.

Od poniedziałku zostanie uruchomiony specjalny adres mailowy, na który można wysyłać wszelki propozycje i informacje dotyczące działań pomocowych na rzecz Ukrainy: ukraina@mops.sieradz.eu

Wolontariusze, którzy w chcieliby włączyć się do akcji, mogą zgłaszać się do siedziby MOPS przy ul. Polnej 5 lub Polnej 18/20. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerami telefonów 43 651 14 02, 519 511 969.


Może Cię zainteresować

Ostrzeżenie przed burzami z gradem Komunikaty

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

50-lecie Przedszkola nr 2 w Sieradzu Edukacja

50-lecie Przedszkola nr 2 w Sieradzu

Macedońska przygoda sieradzkiej „Czwórki” Edukacja

Macedońska przygoda sieradzkiej „Czwórki”

60-lecie SP nr 4 w Sieradzu Inwestycje

60-lecie SP nr 4 w Sieradzu

Komentarze