Post

aktualność

Aktualność Pumptrack powstanie w Sieradzu

Pumptrack powstanie w Sieradzu

Do końca października powstanie w Sieradzu tzw. pumptrack, czyli zespołu torów do jazdy na rowerach. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie parku na osiedlu Klonowe.

Sieradzki magistrat ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie pumptruaku. Obiekt, według założeń, składać się ma z trzech torów. Pierwszy z nich ma mieć charakter uniwersalny. Jego długość wynosić ma ok. 180 metrów a jego całkowita powierzchnia ok. 1200-1500 m. kw. Na torze, jak przystało na pumptrack, zbudowane zostaną także muldy (ich wysokość wahać się będzie od 35 do 75 cm) oraz bandy i przeszkody umożliwiające wybicia i lądowania.
Długość pumptracku dla dzieci wyniesie ok. 80 metrów, a powierzchnia ok. 500-600 m kw. Także i tutaj pojawią się muldy, bandy i przeszkody - oczywiście niższe niż te na torze uniwersalnym.
Trzeci z torów będzie przeznaczony dla najmłodszych - poruszających się jeszcze na rowerkach biegowych. Długość toru w tym przypadku wyniesie ok. 45 m, a jego powierzchnia 200-400 m kw. Muldy, bandy i przeszkody będą tutaj najniższe.
Magistrat planuje przy pumptracku wybudować jeszcze strefę wypoczynku o powierzchni ok. 450 m kw., która wyposażona będzie w ławki oraz stojaki rowerowe.

Nowa inwestycja zlokalizowana zostanie przy obecnie istniejącym skateparku w rejonie ulic: Braterstwa Broni i gen. Stanisława Maczka. Istniejące tam nasypy ziemne, stanowiące tor rowerowy, zostaną rozebrane.


Może Cię zainteresować

59. Biegi Ulicami Sieradza - zapisy Sport

59. Biegi Ulicami Sieradza - zapisy

Eliminacje ME UEFA U19. Triumf Polek Sport

Eliminacje ME UEFA U19. Triumf Polek

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4 Inwestycje

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4

Unihokej. Chłopcy z SP9 jadą na Mistrzostwa Polski Sport

Unihokej. Chłopcy z SP9 jadą na Mistrzostwa Polski

Komentarze