Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Przetarg na rewitalizację parku na Osiedlu Klonowe

Przetarg na rewitalizację parku na Osiedlu Klonowe

Urząd Miasta w Sieradzu ogłosił przetarg na zagospodarowanie parku na Osiedlu Klonowe. Inwestycja będzie dofinansowana kwotą ponad 1,3 mln zł, które pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Sieradzki magistrat oferty od potencjalnych wykonawców będzie przyjmował do 30 września (do godziny 10.00). Zwycięzcę postępowania poznamy więc w październiku. Realizacja inwestycji podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się jeszcze w tym roku i ma być gotowy do końca listopada tego roku. II etap zakończy się do końca września 2021 r.

Etap pierwszy obejmuje  kompleksowe wykonanie ścieżek, elementów małej architektury (ławek parkowych i edukacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, "psich stacji", budek dla ptaków, tablic i instalacji dydaktycznych, altany, oświetlenia terenu). W drugi etapie wykonane zostaną nasadzenia drzew liściastych i iglastych, krzewów, bylin oraz wykonanie trawników. Na terenie Parku Klonowe nasadzonych zostanie prawie 200 nowych drzew, a także tysiące krzewów i bylin. Całość zieleni dopełni wykonanie prawie 30 tys m2 trawników.
Młode drzewka będą wrażliwe na uszkodzenia i akty wandalizmu, więc już dziś magistrat apeluje by zadbać o wspólna przestrzeń, która pięknieje w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie do Straży Miejskiej wszelkich zdarzeń, które miałyby uszkodzić młode nasadzenia. Bez dbałości o nie - park pozostanie nim tylko z nazwy.
Projekt nasadzeń (Etap II)


Może Cię zainteresować

Debata nad Raportem o stanie Gminy Miasto Sieradz za 2020 Komunikaty

Debata nad Raportem o stanie Gminy Miasto Sieradz za 2020

Sieradzki punkt szczepień już działa Zdrowie

Sieradzki punkt szczepień już działa

Pierwsza taka przysięga W obiektywie

Pierwsza taka przysięga

Holendrzy najlepsi w Sieradzu Sport

Holendrzy najlepsi w Sieradzu

Komentarze