Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Przetarg na rozbudowę SCK

Przetarg na rozbudowę SCK


Ponad 1,6 tys metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 7 tys. metrów sześciennych kubatury budynku, sala kinowa, konferencyjna, pracownie i ogromne foyer - to chyba najbardziej skrócony opis inwestycji, której efektem będzie rozbudowa Sieradzkiego Centrum Kultury

Nowy budynek SCK powstanie pomiędzy ul. Warszawską i placem przed Teatrem Miejskim. Obiekt o nieregularnym kształcie na planie litery "L" na poziomie 1 piętra łączyć się będzie z istniejącym budynkiem Centrum. Główne wejście zlokalizowane będzie od strony placu. Do budynku będzie można wejść również przez dwa wejścia od strony ul. Warszawskiej. Na parterze w przestrzeni foyer znajdować się będą dwie klatki schodowe prowadzące na piętro, bufet, kasa, sanitariaty i przeszklony dach doświetlający całą wewnętrzną przestrzeń. W części zachodniej budynku znajdować się będą m.in. sale muzyczne oraz prób. Na piętrze umiejscowione zostaną pracownie plastyczne, rzeźby, malarstwa oraz ceramiki.

Od strony ul. Warszawskiej powstanie trzykondygnacyjna część budynku, w której znajdzie się przede wszystkim sala kinowa na 100 miejsc a także sala plastyczna wraz z pomieszczeniem technicznym oraz pomieszczenia magazynowo-gospodarczo-socjalne. Warto też podkreślić, że od tej strony zachowana zostanie historyczna elewacja obecnie istniejącej kamienicy, która zostanie wkomponowana w bryłę nowego budynku. - Myślę, że większość sieradzan doskonale kojarzy tę kamienicę w sąsiedztwie siedziby KRUS przy ul. Warszawskiej. Po zmianach planowanych w ramach rozbudowy Sieradzkiego Centrum Kultury, mieszkańcy zyskają nie tylko nowoczesną salę kinową, ale ta przestrzeń miasta zmieni poważnie swoje oblicze stając się jego kolejną wizytówką naszego miasta - podkreśla Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Za projektem rozbudowy SCK stoi pracownia projektowa Archidom z Raciborza. W projekcie wykorzystano także pomysły z koncepcji rozbudowy Centrum, stworzone przez sieradzkiego architekta Roberta Dekę.

Miasto Sieradza na inwestycję pozyskało 13,5 mln zł z programu Polskiego Ładu i 600 tys. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wcześniej udało się również zdobyć 65 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przygotowanie dokumentacji projektowej

Dotychczasowe warunki lokalowe obecnego Sieradzkiego Centrum Kultury, szczególnie w dobie tak dynamicznego rozwoju sfery kulturalnej sprawiają, że SCK prowadzi swoją działalność edukacyjno-kulturalną w dużo mniejszym zakresie, niż wynika to z zapotrzebowania naszego regionu. Obecna siedziba SCK mieści się w budynku wzniesionym w XIX w., który pierwotnie pełnił funkcję stajni pocztowej. W 1870 roku Rada Opiekuńcza Dobroczynności Publicznej powiatu sieradzkiego na wniosek swego przewodniczącego Stefana Nowickiego, zakupiła obiekt na publicznej licytacji za sumę 800 rubli z zamiarem urządzenia w nim sali teatralnej. Dochody płynące z tytułu jej użytkowania miały zasilić budżet ochronki dla dzieci. Prace remontowo-adaptacyjne z inicjatywy doktora Józefa Stanisławskiego, a nadzorowane przez budowniczego powiatowego ukończono w 1874 roku.

Firmy, które chciałby podjąć się wykonania rozbudowy SCK swoje oferty mogą składać do 6 czerwca do godz. 10.30. Urząd Miasta zastrzegł w postępowaniu możliwość wyłonienia najkorzystniejszej oferty w formie negocjacji.

Zwycięzca przetargu będzie miał 17 miesięcy na wykonanie inwestycji, licząc oczywiście od daty podpisania umowy.Może Cię zainteresować

Przebudowa ul. Żeromskiego. Umowa podpisana Inwestycje

Przebudowa ul. Żeromskiego. Umowa podpisana

Rocznica katastrofy smoleńskiej Inne

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Solidarni z Ukrainą. Zmiana w funkcjonowaniu punktów pomocowych / Зміна функціонування пунктів допомоги Inne

Solidarni z Ukrainą. Zmiana w funkcjonowaniu punktów pomocowych / Зміна функціонування пунктів допомоги

Niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej Edukacja

Niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej

Komentarze