Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Projekt "Migowy dla dzieci" zakończony!

Projekt "Migowy dla dzieci" zakończony!


W Przedszkolu nr 4  w grupie „Stokrotki” i „Misie” zakończyliśmy  IV Moduł Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego - „Migowy dla dzieci”,  Organizator MiguMig-zabawy z językiem migowym. Ekspertem tego modułu była  Agata Jakuszko – jak sprytnie rysować? Tematem przewodnim były zwierzęta morskie, leśne, egzotyczne oraz owady,  które poznawaliśmy poprzez zabawy ruchowe, rysowanie, miganie i nasłuchiwanie ich odgłosów. Był to ostatni moduł Projektu. 
Podsumowując mogą powiedzieć, że projekt „Migowy dla dzieci”  wpisał się doskonale w codzienność dzieci – przedszkolaków. Świat dzieci to zwierzęta, kolory, rodzina, emocje, pory roku, piosenki, wierszyki, rysunki. I to wszystko znalazło się w projekcie. Mało tego, dzieci to, co poznały wplatały w wierszyki i piosenki, śpiewane i mówione poza projektem.
Interdyscyplinarny Projektu Edukacyjny - „Migowy dla dzieci” pokazał, że nauka języka migowego, wprowadzanie jego elementów,  wspiera rozwój małego dziecka, uczy koncentracji i precyzji, rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Dziękuję  MiguMig-zabawy z językiem migowym i wszystkim Ekspertom: Paluszkowe Rozśpiewanki, Agnieszka Kaproń, Magdalena Maduaka-Jazzowanki, Agata Jakuszko Sobocka -Jak sprytnie rysować? za możliwość realizacji projektu i mam nadzieję, że spotkamy się w kolejnej edycji.

Opiekun: Dorota Orzechowska

Może Cię zainteresować

Projekcja filmu z audiodeskrypcją „Tajemnica Filomeny” Kultura

Projekcja filmu z audiodeskrypcją „Tajemnica Filomeny”

Sierpniowa gala kapel podwórkowych Inne

Sierpniowa gala kapel podwórkowych

"Bezpieczne wakacje 2023"

"Bezpieczne wakacje 2023"

Rodzinny piknik integracyjny "Gościnnie po sieradzku" Komunikaty

Rodzinny piknik integracyjny "Gościnnie po sieradzku"

Komentarze