Post

aktualność

Aktualność Prezydent z czekiem na 3,9 mln zł

Prezydent z czekiem na 3,9 mln zł

Grzegorz Schreiber, marszałek Województwa Łódzkiego, podczas spotkania z samorządowcami w Wilczkowicach Górnych, wręczył symboliczne czeki na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Jeden z nich, na kwotę blisko 3,9 mln zł odebrał Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

3.890.573,85 zł przeznaczone zostanie na rozbudowę i modernizację Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu. Inwestycja zakłada rozbudowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, modernizację sal lekcyjnych wraz z wyposażeniem, wykonanie instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej.

W ramach projektu zakupione zostaną też nowoczesne i innowacyjne pomoce dydaktyczne, m.in. tablety, roboty do nauki kodowania i programowania. Wartość projektu – 6 mln 570 tys. zł; wydatki, które mogły być objęte dofinansowaniem (tzw. wydatki kwalifikowalne) – 4 mln 96 tys. zł; dofinansowanie – 3 mln 890 tys. zł.

Wcześniej Miasto Sieradz na rozbudowę sali gimnastycznej i przebudowę łącznika pozyskało 1,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Całość prac ma zakończyć się do końca września 2021 r.

Więcej informacji na temat planowanej przebudowy można znaleźć tutaj.

FOT. Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Może Cię zainteresować

Konkurs fotograficzny - "Krajobrazy sieradzkie" Inne

Konkurs fotograficzny - "Krajobrazy sieradzkie"

Światowy Dzień Środowiska Inne

Światowy Dzień Środowiska

Sieradz lubię TV - 18.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 18.05.2020

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie Zdrowie

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie

Komentarze