Post

aktualność

Aktualność Prezydent Sieradza wiceprezesem ZMP

Prezydent Sieradza wiceprezesem ZMP

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała został wybrany na wiceprezesa Związku Miast Polskich. To najstarsza polska organizacja samorządowa, skupiająca ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% mieszkańców miast naszego kraju.
 
- Bardzo się cieszę, to duża nobilitacja dla naszego miasta – mówił tuż po wyborze na wiceprezesa Związku Miast Polskich Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
 Paweł Osiewała reprezentuje Sieradz w towarzystwie największych polskich miast. W zarządzie ZMP, oprócz włodarza Sieradza, na wiceprezesa wybrany został Krzysztof Żuk Prezydent Lublina. Głosami delegatów prezesem ponownie został Zygmunt Frankiewicz – Prezydent Gliwic, który swoją funkcję w związku pełni niezmiennie od kilkunastu lat.
XLII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich w Poznaniu potrwa do jutra. Jednym z ważniejszych tematów spotkania samorządowców z całej Polski jest planowanie rozwoju przestrzeni miejskich oraz wyzwania środowiskowe. Wśród tych ostatnich głównymi tematami dyskusji są smog, odpady i klimat.

Delegaci będą także mieli okazję do dyskusji na temat możliwości rozwoju miast w kontekście rosnących obciążeń finansowych, zwłaszcza w oświacie.
 

Komentarze