Post

aktualność

Aktualność Pracownicy MOPS w Sieradzu szyją maseczki

Pracownicy MOPS w Sieradzu szyją maseczki


Ponad 300 maseczek uszyją pracownicy MOPS w Sieradzu, którzy w związku z decyzją Wojewody Łódzkiego o zamknięciu Warsztatów Terapii Zajęciowej – właśnie w ten sposób wykorzystali czas wolny od zajęć.

- W magazynie MOPS mieliśmy kilka nowych fartuchów z flizeliny. Przerabiamy je na maseczki – bo te było nam najtrudniej dostać – mówi Krzysztof Bejmert  dyrektor MOPS w Sieradzu.

Maseczki otrzymają pracownicy MOPS, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Także Ci, którzy rozdają i rozwożą posiłki sieradzkim seniorom.

Obecnie szyciem maseczek zajmują się dwie pracownice, które na co dzień prowadziły warsztaty z podopiecznymi MOPS. Jak piszą na swoim Facebooku:

Zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego MOPS w Sieradzu tymczasowo zawiesił działalność Ośrodka Adaptacyjnego, Domu Dziennego Pobytu, Klubu Seniora, świetlic środowiskowych i Warsztatu Terapii Zajęciowej.  Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia zgodnie z tym, o co apeluje rząd pracownicy, którzy nie są niezbędni w pracy przebywają w domach w pełnej gotowości w razie konieczności podjęcia niezbędnych działań. W związku z powyższym oraz zgodnie z decyzją dyrektora pracownicy WTZ zajęli się szyciem w domach maseczek ochronnych wspierając pracę tych, którzy musieli pozostać na służbie.”

Może Cię zainteresować

Sieradz w czasie pandemii. Relacje

Sieradz w czasie pandemii.

Płacimy podatki. Inwestujemy w Polskę Inne

Płacimy podatki. Inwestujemy w Polskę

Jeszcze będzie pięknie Kultura

Jeszcze będzie pięknie

Sieradz lubię TV - 13.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 13.05.2020

Komentarze