Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Powszechny punkt szczepień w Sieradzu

Powszechny punkt szczepień w Sieradzu

W Sieradzu powstaje powszechny punkt szczepień. Od 26 kwietnia w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10, dziennie będzie mogło się zaszczepić nawet 200 osób.

Nowy punkt szczepień powstaje przy współpracy Urzędu Miasta Sieradza i Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. W najbliższy poniedziałek do Sali gimnastycznej trafi kolejny sprzęt. Zgodnie z harmonogramem, 26 kwietnia nowy punkt szczepień będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów.
- Punkt przyjęć wyizolowaliśmy od pozostałych pomieszczeń tak, że nie ma możliwości by osoby przebywające na terenie szkoły dostały się na salę szczepień. Pacjenci będą mieli oddzielne wejście i wyjście. Przygotowania idą zgodnie z planem – mówi Paweł Banaszak koordynator projektu.
W punkcie sczepień powszechnych pracować będą trzy zespoły złożone z minimum trzech osób: pracownika rejestrującego i dwóch osób szczepiących. Komputery, pomieszczenie i ich wyposażenie zapewnił Urząd Miasta Sieradza. Personel i sprzęt medyczny organizuje sieradzki szpital.
- Pacjenci będą tu kierowani przez system rejestracji centralnej, czyli trafią tu osoby zarejestrowane poprzez infolinię i formularz dostępny na stronach rządowych. Nowy punkt w Sieradzu otrzyma oddzielną, nową pule szczepionek – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.
Powszechny punkt szczepień w Sieradzu jest jednym z 51, które powstały w województwie łódzkim. Zgodnie z planami rządu, w Polsce mają także zacząć funkcjonować punkty szczepień drive thru - czyli takie gdzie kwalifikacja do szczepienia i samo podanie szczepionki odbywać się będzie bez wysiadania z samochodu. Na razie w formie testu.

foto: pixabay.com

Może Cię zainteresować

Nie żyje Kazimierz Marciniak Inne

Nie żyje Kazimierz Marciniak

Rowerowa Stolica Polski.  Trening czas zacząć Sport

Rowerowa Stolica Polski. Trening czas zacząć

Gambit królów Sport

Gambit królów

Trwają prace na Słonecznej i Botanicznej Inwestycje

Trwają prace na Słonecznej i Botanicznej

Komentarze