Post

aktualność

Aktualność Ponad milion złotych dofinansowania na park w Sieradzu

Ponad milion złotych dofinansowania na park w Sieradzu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wsparł sieradzki park przy osiedlu Klonowe kwotą ponad 1,3 miliona złotych!

Dzięki uzyskanym środkom Park Klonowe zyska zupełnie nowy wygląd – dotychczasowe wydeptane ścieżki zamienione zostaną w utwardzone alejki, zamontowanych zostanie ponad 30 lamp oświetleniowych przez co będzie można korzystać z parku wieczorami. Ponadto na terenie Parku Klonowe nasadzonych zostanie prawie 200 nowych drzew, a także tysiące krzewów i bylin. Całość zieleni dopełni wykonanie prawie 30 tys m2 trawników. Młode drzewka będą wrażliwe na uszkodzenia i akty wandalizmu, więc już dziś magistrat apeluje by zadbać o wspólna przestrzeń, która pięknieje w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie do Straży Miejskiej wszelkich zdarzeń, które miałyby uszkodzić młode nasadzenia. Bez dbałości o nie - park pozostanie nim tylko z nazwy.

Nowe drzewa, alejki i oświetlenie to nie koniec nowego oblicza Parku Klonowe. Dla najmłodszych zainstalowane zostaną elementy dydaktyczne związane z ekologią i ochroną środowiska. Dopełnieniem będzie montaż tzw. małej architektury – ponad 50 ławek dla spacerowiczów, altana, kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Miasto nie zapomniało także o zwierzętach – na terenie parku znajdzie się ponad 40 budek lęgowych dla ptaków oraz tzw. psie stacje.

 Zagospodarowanie parku ruszy jeszcze w tym roku, park ma być gotowy do końca października 2021 roku.

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 16.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 16.06.2020

Sieradz lubię TV - 23.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 23.06.2020

Kolejne spływy kajakowe Sport

Kolejne spływy kajakowe

Pomóż - oddaj krew Inne

Pomóż - oddaj krew

Komentarze