Post

aktualność

Aktualność Ponad 4 mln zł na drogi

Ponad 4 mln zł na drogi

Umowy na przebudowę ul. Stacheckiego-Koliba, budowę łącznika ul. Wnuka z ul. Jana Pawła II oraz zaprojektowanie i budowę ul. Górka Kłocka podpisane. Inwestycje opiewają na kwotę ponad 4,2 mln zł.

Pierwsze z prac, obejmujące przebudowę ul. Stacheckiego-Koliba oraz stworzenie łącznika ul. Wnuka do ul. Jana Pawła II mają zakończyć się do końca października tego roku. Wykonawcą inwestycji będzie firma Jolanta Piotrowska z Sędziejowic. Wartość umowy opiewa na kwotę 1.483.587,21 zł.

W przypadku ul. Stacheckiego-Koliba przebudowie poddany zostanie 218 metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wnuka (w pobliżu łącznika z aleją Grunwaldzką) do końca ulicy na wysokości Przedszkola nr 15 i stacji trafo. W zakres prac wchodzi budowa nowej nawierzchni jezdni (szerokość 6 m) oraz na całej długości obustronnych chodników. Inwestycja zakłada również optymalizację przestrzeni do parkowania, tak aby zapewnić możliwość swobodnego poruszania się pieszych. Specjalnie dla nich, na końcu bloków Stacheckiego-Koliba 1 i 2 postawnie także wyniesione przejście dla pieszych. Wraz z przebudową drogi wykonane zostaną również zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza kanalizacji sanitarnej, nowe oświetlenie uliczne oraz regulacja wysokościowa dojść do klatek schodowych.

Uzupełnieniem prac prowadzonych na ul. Stacheckiego-Koliba będzie budowa łącznika ul. Wnuka z ul. Jana Pawła II. W tym przypadku chodzi o odcinek długości nieco ponad 80 m. Ciąg pieszo-jezdny będzie składał się z jezdni o szerokości 5,5 m i chodnika (2 m szerokości), który będzie kontynuacją obecnego ciągu prowadzącego wzdłuż Przedszkola nr 15.


Zaprojektowanie i budowa ul. Górki Kłockiej kosztować ma 2.888.000 zł. Wykonawcą prac będzie firma Bud-Trans z Sieradza. Inwestycja dotyczy blisko półkilometrowego odcinka od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (w bezpośrednim sąsiedztwie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji). Zadanie obejmuje przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej, geodezyjno-prawnej oraz specyfikacji technicznej. Część budowlana inwestycji obejmuje przede wszystkim wykonanie jezdni o szerokości 7 metrów, chodników, zatok autobusowych, zjazdów, ścieżki rowerowej, montaż wiat przystankowych, odwodnienia oraz oświetlenia.
Jak jest cel budowy? Przede wszystkim poprawa dostępności komunikacyjnej tej części Sieradza. Na Górce Kłockiej ulokowana jest Miejska Strefa Gospodarcza "Wodociągi". Dzięki budowie nowej drogi teren ten stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla inwestorów.

Inwestycja ma być wykonana do 15 grudnia tego roku.

Może Cię zainteresować

Gotowi do wspólnej służby - podsumowanie Inne

Gotowi do wspólnej służby - podsumowanie

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie Zdrowie

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie

Sieradz lubię TV - 5.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 5.06.2020

Dofinansowanie do zbiorników na wody opadowe Inne

Dofinansowanie do zbiorników na wody opadowe

Komentarze