Post

aktualność

Aktualność Ponad 100 tys. zł na działania proekologiczne

Ponad 100 tys. zł na działania proekologiczne

Miasto Sieradz otrzymało 110 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na działania związane z ochroną środowiska.

Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną m.in. na cieszące się popularnością wycieczki krajoznawcze. W tym roku sieradzanie bezpłatnie będą mogli pojechać do:
- Bolimowski Park Krajobrazowy,
- Spalski Park Krajobrazowy,
- Sulejowski Park Krajobrazowy,
- Ziemia Łęczycka,
- Ziemia Łowicka,
- Arboretum w Rogowie,
- Muzeum Przyrodnicze w Łodzi,
 -Ogród Zmysłów w Poddębicach i Zoo Safari w Borysewie

Środku z WFOŚiGW w Łodzi trafią również na warsztaty organizowane na wystawie „Warta rzeka życia” znajdującej się przy ul. Rycerskiej; wycieczki terenowe na ścieżce edukacyjnej w Parku im. A. Mickiewicza oraz warszty na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych przy ul. Dzigorzewskiej.

Jesienią zorganizowany zostanie piknik „Sieradz bierze oddech” podczas którego odbędą się warsztaty „Las zamknięty w słoiku”, IV sieradzki cross towarzyski, a także konkursy dla najmłodszych wraz z nagrodami.
Przedszkolaki będą mogły skorzystać z bezpłatnych przedstawień teatralnych o tematyce ekologicznej, a także otrzymać komiksy upowszechniające wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego.

Na terenie Sieradza stanie także kolejna ławeczka fotowoltaiczna.

Mieszkańcy mogą również wziąć udział w konkursie fotograficznym z atrakcyjnymi nagrodami, z prac konkursowych powstanie kalendarz na 2021 rok, promujący walory przyrodnicze. Szczegóły konkursu tutaj.

Może Cię zainteresować

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Kultura

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny Komunikaty

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny

Ostrzeżenie przed burzami Komunikaty

Ostrzeżenie przed burzami

Radni zdecydowali Rada Miejska

Radni zdecydowali

Komentarze