Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń


Dwudziestu uczniów wzięło udział w 23. edycji wymiany młodzieży szkół partnerskich:  Szkoły Podstawowej Nr 10 w Sieradzu i szkoły Realschule w Gaggenau

 Uczniowie zostali bardzo serdecznie przyjęci do domów swoich niemieckich partnerów spędzając z nimi i ich rodzinami miłe chwile na wspólnych grach, spacerach, zwiedzaniu Muzeum Unimoga, rozmowach a nawet wyjazdach do Baden-Baden i Karlsruhe. 

Nadburmistrz miasta Gaggenau Pan Christoph Florus zaprosił uczniów do Ratusza, gdzie  mieli okazję wysłuchać i obejrzeć krótki wykład o historii i teraźniejszości Gaggeanu oraz spróbować badeńskich precli.  Młodzi ludzie odwiedzili też doroczny jarmark w Gaggenau, zwiedzili muzeum Mercedes-Benz  w Stuttgarcie i wspaniale bawili się, w największym w Niemczech, parku rozrywki EUROPAPARK w Rust 

Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach w Realschule, mieli okazję porównać  realia naszej szkoły  ze szkołą niemiecką, czyli organizację zajęć, wyposażenie i jej charakter.  Kolejny raz okazało się, że młodzież obu państw ma podobne zainteresowania, dzieli wspólne tematy i potrafi budować ponadnarodową wspólnotę. Podczas pożegnania pojawiły się łzy wzruszenia i żalu, że wspólny tydzień minął tak szybko. Rewizyta naszych niemieckich partnerów odbędzie się w maju przyszłego roku.  

Wymiana ta była możliwa dzięki dofinansowaniu z projektu "Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży - Deutsch-Polnisches Jugendwerk”  

Może Cię zainteresować

Będą fotograficzne naloty nad Sieradzem Inne

Będą fotograficzne naloty nad Sieradzem

Sieradzkie Wrota Czasu. Popisy konne i rycerskie Relacje

Sieradzkie Wrota Czasu. Popisy konne i rycerskie

Pan Tadeusz obchodzi setne urodziny Komunikaty

Pan Tadeusz obchodzi setne urodziny

Dworek Modrzewiowy. Zapraszamy na konsultacje Inne

Dworek Modrzewiowy. Zapraszamy na konsultacje

Komentarze