Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Polscy i niemieccy uczniowie w magistracie

Polscy i niemieccy uczniowie w magistracie


W Szkole Podstawowej nr 10 przebywają uczniowie z partnerskiej szkoły Realschule Gaggenau z Badeni-Wirtembergii. Jest to kolejne spotkanie młodzieży w ramach partnerstwa miast pomiędzy Sieradzem i Gaggenau.

- Przyjechało do nas 20 młodych ludzi pod opieką dyrektora Realschule Pana Axela Zerrera i dwojga nauczycieli. Niemieccy uczniowie mieszkają w domach naszych uczniów. W Sieradzu są od poniedziałku. Przez ten czas wspólnie się uczymy a także zwiedzamy, nie tylko Sieradz. Byliśmy .in. w Łodzi, gdzie odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki, Manufakturę oraz Orientarium. W czwartek wybieramy się do Warszawy - wyjaśnia Helena Rajewska, dyrektor SP nr 10.

Polska i niemiecka młodzież spotkała się również z Pawłem Osiewałą, prezydentem Sieradza. - Kiedy słyszę słowo Gaggenau, zawsze myślę o tym mieście bardzo ciepło. Byłem w Gaggenau i zawsze doświadczam przyjaźni, która łączy nasze miasta. Jestem dumny, że mamy takiego partnera w Niemczech - mówił prezydent.

Przyjaźń łączącą Sieradz z Gaggenau docenił także Axel Zerrer. - W przyszłym roku mamy 25-lecie naszej współpracy z sieradzką szkołą. To jest jak srebrne wesele, musimy więc zastanowić się nad czymś specjalnym, by uczcić rocznicę - podkreślał dyrektor niemieckiej szkoły.

Goście z Niemiec do swojej ojczyzny wracają w piątek.


- Z rewizytą przyjechało do nas 20 młodych ludzi pod opieką dyrektora Realschule Pana Axela Zerrera i dwojga nauczycieli Pani Esther Wickersheimer i Pana Konrada Fischera. Naszych gości powitaliśmy w naszej szkole w poniedziałek przed południem, a następnie po krótkim poczęstunku pojechali do domów swoich polskich gospodarzy. Popołudnie spędzili z rodzinami swoich polskich koleżanek i kolegów. Wczoraj był wyjazd do Łodzi, gdzie wspólnie odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki, Manufakturę (z krótką przerwą na zakupy i obiad), a następnie zwiedziliśmy Orientarium Zoo- mówi Jacek Jurek, nauczyciel z SP nr 10 Dziś uczniowie i goście odwiedzili Urząd Miasta Sieradza oraz siedzibę Naszego Radia. Poznali pracę dziennikarza, prezentera radiowego. Udało się też przekazać kilka słów na antenie: (http://www.nasze.fm)

Może Cię zainteresować

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury. Inne

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury.

Będzie oświetlenie kolejnego boiska Inwestycje

Będzie oświetlenie kolejnego boiska

Miasto Tysiąca Okien partnerem Sieradza? Inne

Miasto Tysiąca Okien partnerem Sieradza?

Umowa na "rowery" podpisana Inne

Umowa na "rowery" podpisana

Komentarze