Post

wydarzenie

Wydarzenie Poliż Jazz - Trio Jazzowe Wojciecha "Gogol" Gogolewskiego

Poliż Jazz - Trio Jazzowe Wojciecha "Gogol" Gogolewskiego

  • Data: 15 listopada 2019
  • Godzina: 18:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00
  • Adres: ul. Jana Pawła II 48, Sieradz

Lider zespołu Wojciech „Gogol” Gogolewski –  pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach –  Wydział Jazzu. Laureat Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Jazz Juniors w Krakowie oraz zdobywca Klucza do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzowych Szwecji, Niemiec, Francji i Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. Pori Jazz w Finlandii, Montreal Jazz Festival w Kanadzie czy Jazz Jamboree w Warszawie.
Wraz z nim na gitarze basowej i kontrabasie zagra w tym dniu Paweł Pańta.
Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 roku był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez wybitnego dyrygenta Claudio Abbado. Rok 2001 to początek najważniejszego etapu muzycznej kariery Pawła Pańty –  podjął współpracę z Włodek Pawlik Trio, z którym nagrywa następujące albumy: „Sonety Szekspira”, „Anhelli”, „Tykocin”, „Struny na Ziemi”, „Wieczorem”. Zwieńczeniem wspólnej pracy jest zdobycie nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”.
Tego wieczoru przy bębnach zasiądzie Adam Lewandowski. Na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 roku. W latach 1981 – 84 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym dla CBS Records nagrał w Grecji płytę „Plaka Nights” oraz wystąpił m.in. podczas festiwalu Jazz Jamboree w 1983 roku przed Milesem Davisem. Współpracował z Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim.
W ten jesienny wieczór rozsmakujemy się w twórczości „Skaldów” przyprawionych rytmami i jazzową harmonią. Utwory Andrzeja Zielińskiego zaaranżowane zostały z największą troską o szczegóły, piękno i artystyczny wyraz oddający sens oraz duszę muzyki „Skaldów”, nadając jej nowy klimat oraz nową, współczesną wartość kulturową.
Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu.
Patronat medialny objęła rozgłośnia „Nasze Radio”.
Mecenat nad wydarzeniem sprawuje MPWiK w Sieradzu.
Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w sekretariacie szkoły od 4 listopada w godzinach 9:00 – 18:00. Ilość ograniczona.

Może Cię zainteresować

Magdalena Kowalczyk... było pięknie Rozrywka

Magdalena Kowalczyk... było pięknie

Sieradz lubię na lato Rozrywka

Sieradz lubię na lato

Basen przy "Dziesiątce" znów czynny Rozrywka

Basen przy "Dziesiątce" znów czynny

Spływy kajakowe - ruszyły zapisy Rozrywka

Spływy kajakowe - ruszyły zapisy

Komentarze