Post

aktualność

Aktualność Piknik integracyjny 2019

Piknik integracyjny 2019


Miejski Pomocy Społecznej w Sieradzu od wielu lat organizuje różnorodne przedsięwzięcia mające na celu przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji społecznej mieszkańców Sieradza. Jedną z form są rodzinne spotkania integracyjne, organizowane na terenie Ośrodka  Wypoczynkowego MOSiR w  Sieradzu – Męce. 

Zapraszamy na nie rodziny, w których wychowują się dzieci i osoby niepełnosprawne, a od kilku lat również seniorów, dzieci i młodzież w wieku szkolnym z rodzicami ( z rodzin objętych przez Ośrodek różnymi formami wsparcia), a także przedstawicieli lokalnych pomiotów, których działania mają charakter profilaktyczny i pomocowy. Poprzez taki dobór adresatów, chcemy wskazać jak najszerszej grupie lokalnej społeczności, że dysfunkcje zdrowotne spowodowane chorobą, urazem lub starością, nie stwarzają nieprzekraczalnych granic, ani nie uniemożliwiają nawiązania relacji z tymi, którzy są nimi dotknięci. Wymagają jednak specjalnej dbałości, troski i wsparcia - wyjaśniają organizatorzy.
Uczestnictwo w spotkaniach integracyjnych osób i rodzin dotkniętych niepełnosprawnością oraz osób zdrowych, sprzyja budowaniu postaw, w których opieka nad najsłabszymi i okazana im pomoc należą do dobrych praktyk. Daje też przykłady na możliwości realizacji zainteresowań i sposoby spędzania wolnego czasu.

Tegoroczny Rodzinny Piknik Integracyjny upłynął pod hasłem „Piątkowe pląsy”.

Tekst i foto: MOPS Sieradz

Może Cię zainteresować

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie Edukacja

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie

Odwodnienie Zapusty i Woli Dzierlińskiej Inwestycje

Odwodnienie Zapusty i Woli Dzierlińskiej

Coraz bliżej święta... Inne

Coraz bliżej święta...

Komunikat Inspektora Sanitarnego w sprawie jakości wody Komunikaty

Komunikat Inspektora Sanitarnego w sprawie jakości wody

Komentarze