Post

aktualność

Aktualność Pierwsze efekty inwestycji już widoczne

Pierwsze efekty inwestycji już widoczne

Trwają prace przy przebudowie ul. Stacheckiego-Koliba oraz budowie łącznika ul. Wnuka do ul. Jana Pawła II. Finalny ich efekt będzie widoczny do końca października tego roku.

W przypadku ul. Stacheckiego-Koliba przebudowie poddany zostanie 218 metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wnuka (w pobliżu łącznika z aleją Grunwaldzką) do końca ulicy na wysokości Przedszkola nr 15 i stacji trafo. W zakres prac wchodzi budowa nowej nawierzchni jezdni (szerokość 6 m) oraz na całej długości obustronnych chodników. Inwestycja zakłada również optymalizację przestrzeni do parkowania, tak aby zapewnić możliwość swobodnego poruszania się pieszych. Specjalnie dla nich, na końcu bloków Stacheckiego-Koliba 1 i 2 powstanie także wyniesione przejście dla pieszych. Wraz z przebudową drogi wykonane zostaną również zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza kanalizacji sanitarnej, nowe oświetlenie uliczne oraz regulacja wysokościowa dojść do klatek schodowych.
Uzupełnieniem prac prowadzonych na ul. Stacheckiego-Koliba będzie budowa łącznika ul. Wnuka z ul. Jana Pawła II. W tym przypadku chodzi o odcinek długości nieco ponad 80 m. Ciąg pieszo-jezdny będzie składał się z jezdni o szerokości 5,5 m i chodnika (2 m szerokości), który będzie kontynuacją obecnego ciągu prowadzącego wzdłuż Przedszkola nr 15.

Wykonawcą prac jest firma Jolanta Piotrowska z Sędziejowic. Koszty inwestycji to 1.483.587,21 zł.

Może Cię zainteresować

Przetarg na rewitalizację parku na Osiedlu Klonowe Inwestycje

Przetarg na rewitalizację parku na Osiedlu Klonowe

Sieradz lubię TV - 10.08.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 10.08.2020

 Porozmawiajmy w Łódzkiem – Sieradz Inne

Porozmawiajmy w Łódzkiem – Sieradz

Będzie projekt przebudowy Harcerskiej i Cierplikowskiego Inwestycje

Będzie projekt przebudowy Harcerskiej i Cierplikowskiego

Komentarze