Post

aktualność

Aktualność Pieniądze na budowę ronda

Pieniądze na budowę ronda

2,1 mln zł - taką dotację przekaże Urząd Miasta Sieradza władzom wojewódzkim na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: 1.Maja, 3.Maja i Jana Pawła II. Ta ma ruszyć w tym roku.

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, bo przybliża do tak oczekiwanej budowy ronda na tym skrzyżowaniu - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Za przekazaniem środków z budżetu miejskiego głosowali wszyscy radni. kwota 2,1 mln zł stanowi 50 proc. szacowanej wartości zadania. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze wsparcie tej inwestycji ze strony Miasta. W 2018 r. sieradzki magistrat ze środków własnych (123,6 tys. zł) opłacił przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji, którą przygotowała bełchatowska firma Nivella.

Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski w Łodzi, realizacja ronda ma ruszyć w tym roku. Jego budowę ronda determinuje przede wszystkim konieczność poprawy bezpieczeństwa. Rondo ma wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości na dojeździe do skrzyżowania, przy jednoczesnym zachowaniu płynności ruchu a także przejazdu pojazdów ciężarowych z przyczepami i autobusów. 
Na dojazdach do ronda zaprojektowano wysepki kanalizujące ruch. Jezdnia będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, chodniki oraz ciągi rowerowo-piesze z wibroprasowanej kostki betonowej. 


Może Cię zainteresować

XIII Jarmark Adwentowy "Sieradz pod choinkę" Rozrywka

XIII Jarmark Adwentowy "Sieradz pod choinkę"

Odnowiona mogiła zakładników Inne

Odnowiona mogiła zakładników

Budowa nowej ulicy Inwestycje

Budowa nowej ulicy

Jakość wody coraz lepsza Komunikaty

Jakość wody coraz lepsza

Komentarze