Post

aktualność

Aktualność Pieniądze na budowę ronda

Pieniądze na budowę ronda

2,1 mln zł - taką dotację przekaże Urząd Miasta Sieradza władzom wojewódzkim na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: 1.Maja, 3.Maja i Jana Pawła II. Ta ma ruszyć w tym roku.

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, bo przybliża do tak oczekiwanej budowy ronda na tym skrzyżowaniu - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Za przekazaniem środków z budżetu miejskiego głosowali wszyscy radni. kwota 2,1 mln zł stanowi 50 proc. szacowanej wartości zadania. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze wsparcie tej inwestycji ze strony Miasta. W 2018 r. sieradzki magistrat ze środków własnych (123,6 tys. zł) opłacił przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji, którą przygotowała bełchatowska firma Nivella.

Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski w Łodzi, realizacja ronda ma ruszyć w tym roku. Jego budowę ronda determinuje przede wszystkim konieczność poprawy bezpieczeństwa. Rondo ma wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości na dojeździe do skrzyżowania, przy jednoczesnym zachowaniu płynności ruchu a także przejazdu pojazdów ciężarowych z przyczepami i autobusów. 
Na dojazdach do ronda zaprojektowano wysepki kanalizujące ruch. Jezdnia będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, chodniki oraz ciągi rowerowo-piesze z wibroprasowanej kostki betonowej. 


Może Cię zainteresować

Staro(nowo)warcka Inwestycje

Staro(nowo)warcka

Utrudnienia na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunikaty

Utrudnienia na Stacji Przeładunkowej Odpadów

Ekologicznie przed teatrem Relacje

Ekologicznie przed teatrem

Akcja „Kompostuj odpady trwa. Komunikaty

Akcja „Kompostuj odpady trwa.

Komentarze