Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Pieniądze na boisko "na oponach"

Pieniądze na boisko "na oponach"

Sieradzki magistrat pozyskał dofinansowanie na kolejny etap modernizacji trzeciego boiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Boisko to, popularnie nazywane "boiskiem na oponach", z uwagi na otaczające plac gry wkopane w ziemię opony, to jedno z najstarszych boisk na terenie MOSiR. Dawniej służyło jako boisko pomocnicze dla głównej płyty stadionu. Tu odbywały się treningi – zwłaszcza młodszych zawodników piłkarskich, szkolących się na terenie ośrodka w Sieradzu. By przywrócić tę funkcję konieczna jest modernizacja. Jej pierwszy etap zakończył się w ubiegłym roku. Powstało ogrodzenie wraz z bramą i furtkami oraz rozdzielnia elektryczna, której dotychczas w tym miejscu brakowało.

W tym roku "boisko na oponach" doczeka się kolejnej modernizacji. Z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu "Infrastruktura sportowa Plus" udało się pozyskać 60 tys. zł dotacji. Tym razem przebudowa obejmie usunięcie dotychczasowej murawy na głębokości 3-4 cm, ułożenie geowłókniny, wyprofilowanie spadków boiska zasypką żwirowo-piaskową, ułożenie na zasypce rur drenarskich oraz wykonanie właściwych warstw konstrukcji płyty boiska. Po takich zabiegach wysiana zostanie nowa trawa oraz wykonany zostanie system zraszania płyty boiska. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną oraz piłkochwyty.

Dodatkowo pod płytą boiska rozprowadzone zostaną kable elektryczne i odgromowe pod planowane w III etapie oświetlenie płyty boiska.

Może Cię zainteresować

Sportowe zakończenie wakacji Sport

Sportowe zakończenie wakacji

Generalna próba przed Tokio w... Sieradzu Sport

Generalna próba przed Tokio w... Sieradzu

Siatkówka i ringo na plaży Sport

Siatkówka i ringo na plaży

Święto lekkiejatletyki Sport

Święto lekkiejatletyki

Komentarze