Post

aktualność

Aktualność Park linowy zmodernizowany

Park linowy zmodernizowany


Zakończyła się modernizacja sieradzkiego parku linowego. Inwestycja kosztowała 185 tys. zł

Sieradzki park linowy powstał w 2011 r., ma więc za sobą  dziewięć sezonów intensywnej działalności, po których konieczna stała się jego modernizacja. Ta miała na uwadze przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z parku, jak i również zminimalizowanie skutków oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. Właśnie w związku z tym ostatnim, w sytuacji, gdy zaszła konieczności wyłączenia z użytkowania 3 drzew na trasie dziecięcej, szlak ten wymagał przeniesienia.
Jej nowy przebieg zlokalizowany jest bliżej trasy wysokiej, co pozwoli również na lepszą kontrolę wszystkich korzystających z parku linowego. Co bardzo ważne na nowej trasie dziecięcej zamontowany został system asekuracji ciągłej, który jest wyposażony w haki asekuracyjne oraz taki system mocowania liny asekuracyjnej, aby hak przechodził bezproblemowo. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zmiany można będzie zauważyć także na trasie wysokiej. Podesty i liny, a więc cała trasa, przeniesione zostały na inną wysokość tych samych drzew. Taka modernizacja dla możliwość przyrastania tkanki drzew w miejscach gdzie wcześniej był zamontowany park linowy.
W sumie na obu trasach zmodernizowano 22 przeszkody, 12 wymieniono a trzy zostały przeniesione.


Może Cię zainteresować

Młodzi radni na pierwszych obradach Inne

Młodzi radni na pierwszych obradach

Czytaj i wygrywaj Inne

Czytaj i wygrywaj

Miasto pomaga Województwu i Powiatowi Inwestycje

Miasto pomaga Województwu i Powiatowi

Nowa siatka połączeń MPK Inne

Nowa siatka połączeń MPK

Komentarze