Post

aktualność

Aktualność Park linowy. Ostatni taki sezon

Park linowy. Ostatni taki sezon

185 tys. zł będzie kosztowała modernizacja parku linowego w Sieradzu. Wykonawca, którego udało się wyłonić dopiero w drugim podejściu, rozpocznie prace po sezonie wakacyjnym.

Pierwszy z przetargów, który ogłoszony został na początku kwietnia tego roku, nie przyniósł niestety rozstrzygnięcie, bo do sieradzkiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta. Drugie z postępowań zakończyło się sukcesem i wykonawcą modernizacji parku linowego będzie firma Polskie Parki Linowe z Wieliczki. Prace mają zakończyć się do 15 października tego roku. Jak wyjaśnia jednak Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, nie oznacza to jednak, że park w najgorętszym dla niego okresie, w którym z oferowanych przez niego atrakcji korzysta najwięcej osób, będzie zamknięty. W okresie wakacyjnym park będzie więc czynny.

Sieradzki park linowy powstał w 2011 r., ma więc za sobą osiem sezonów intensywnej działalności, po których konieczna stała się jego modernizacja. Ta ma na uwadze przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z parku, jak i również zminimalizowanie skutków oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. Właśnie w związku z tym ostatnim, w sytuacji, gdy zaszła konieczności wyłączenia z użytkowania 3 drzew na trasie dziecięcej, szlak ten wymaga przeniesienia. Nowy jej przebieg będzie bliżej trasy wysokiej, co pozwoli również na lepszą kontrolę wszystkich korzystających z parku linowego.Co bardzo ważne na nowej trasie dziecięcej zamontowany zostanie system asekuracji ciągłej, który będzie wyposażony w haki asekuracyjne oraz taki system mocowania liny asekuracyjnej, aby hak przechodził bezproblemowo. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zmiany czekają także trasę wysoką. Podesty i liny, a więc cała trasa, przeniesiona zostanie na inną wysokość tych samych drzew. Taka modernizacja dla możliwość przyrastania tkanki drzew w miejscach gdzie był zamontowany park linowy.
W sumie na obu trasach zmodernizowane zostaną 22 przeszkody, 12 będzie wymienionych a trzy zostaną przeniesione.


Może Cię zainteresować

Będzie remont  ul. P.O.W. Inwestycje

Będzie remont ul. P.O.W.

Bezpłatna komunikacja miejska we Wszystkich Świętych Komunikaty

Bezpłatna komunikacja miejska we Wszystkich Świętych

Awans Sieradza w rankingu inwestycji Inwestycje

Awans Sieradza w rankingu inwestycji

Komunikat Inspektora Sanitarnego w sprawie jakości wody Komunikaty

Komunikat Inspektora Sanitarnego w sprawie jakości wody

Komentarze