Post

aktualność

Aktualność Park linowy. Ostatni taki sezon

Park linowy. Ostatni taki sezon

185 tys. zł będzie kosztowała modernizacja parku linowego w Sieradzu. Wykonawca, którego udało się wyłonić dopiero w drugim podejściu, rozpocznie prace po sezonie wakacyjnym.

Pierwszy z przetargów, który ogłoszony został na początku kwietnia tego roku, nie przyniósł niestety rozstrzygnięcie, bo do sieradzkiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta. Drugie z postępowań zakończyło się sukcesem i wykonawcą modernizacji parku linowego będzie firma Polskie Parki Linowe z Wieliczki. Prace mają zakończyć się do 15 października tego roku. Jak wyjaśnia jednak Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, nie oznacza to jednak, że park w najgorętszym dla niego okresie, w którym z oferowanych przez niego atrakcji korzysta najwięcej osób, będzie zamknięty. W okresie wakacyjnym park będzie więc czynny.

Sieradzki park linowy powstał w 2011 r., ma więc za sobą osiem sezonów intensywnej działalności, po których konieczna stała się jego modernizacja. Ta ma na uwadze przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i komfortu korzystania z parku, jak i również zminimalizowanie skutków oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. Właśnie w związku z tym ostatnim, w sytuacji, gdy zaszła konieczności wyłączenia z użytkowania 3 drzew na trasie dziecięcej, szlak ten wymaga przeniesienia. Nowy jej przebieg będzie bliżej trasy wysokiej, co pozwoli również na lepszą kontrolę wszystkich korzystających z parku linowego.Co bardzo ważne na nowej trasie dziecięcej zamontowany zostanie system asekuracji ciągłej, który będzie wyposażony w haki asekuracyjne oraz taki system mocowania liny asekuracyjnej, aby hak przechodził bezproblemowo. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zmiany czekają także trasę wysoką. Podesty i liny, a więc cała trasa, przeniesiona zostanie na inną wysokość tych samych drzew. Taka modernizacja dla możliwość przyrastania tkanki drzew w miejscach gdzie był zamontowany park linowy.
W sumie na obu trasach zmodernizowane zostaną 22 przeszkody, 12 będzie wymienionych a trzy zostaną przeniesione.


Może Cię zainteresować

Stoły Wielkanocne AD2019 Relacje

Stoły Wielkanocne AD2019

Odznaczenie dla Prezydenta Sieradza Komunikaty

Odznaczenie dla Prezydenta Sieradza

Zmiana organizacji ruchu na ul. Dzigorzewskiej Komunikaty

Zmiana organizacji ruchu na ul. Dzigorzewskiej

Sesja Rady Miejskiej. Pracowite obrady Komunikaty

Sesja Rady Miejskiej. Pracowite obrady

Komentarze